Головна  →  Новини  →  17 серпня 2017, 10:34

За поширення стихійної торгівлі в районах відповідатимуть персонально голови РДА

Персонально відповідальними за поширення стихійної торгівлі відтепер будуть керівники районних державних адміністрацій. Про це під час тематичної наради повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. Він упевнений: подолати це неприємне, але, на жаль, поширене явище можна лише спільно з правоохоронцями. І саме на таку співпрацю очікує міська влада.

«Стихійна торгівля особливо поширена у трафікових місцях, адже люди, які розкладають свій крам, очікують саме на те, що перехожі робитимуть швидку покупку. Це не лише незручно, бо немає можливості перевірити, скажімо, вагу товару. Це ще й небезпечно, адже ніхто не готовий відповідати за якість продуктів, які реалізовуються у буквальному сенсі слова з землі», – коментує перший заступник голови КМДА.

Він переконаний, що кияни часто самі створюють ринок пропозиції для таких торговців, купуючи їхні товари.

«Так, це можна подолати, лише об’єднавши зусилля – мешканців, правоохоронців, місцевої влади. І це треба зробити. На комунальних ринках є багато місць, у тому числі – за соціальним тарифом, які будуть не менш комфортні для здійснення продажів. Поки ми всі разом не докладемо зусиль – стихійна торгівля процвітатиме», – переконаний перший заступник голови КМДА.

Для того, щоб побороти це явище, Геннадій Пліс запропонував представникам райдержадміністрацій тісніше співпрацювати з поліцією.

«Я розумію, що часто це малорезультативна боротьба. Люди за кілька хвилин чи годин знову повертаються до місць, звідки їх щойно «попросили». Але дорогу подолає той, хто нею йде. Ми закликаємо людей: не купуйте з-під ніг. У спеку ризик отруїтися неперевіреним продуктом зростає у рази! Думайте про своє здоров’я, Закликаємо правоохоронців активніше використовувати тимчасове вилучення товару та повертати після відповідного рішення суду. Ми закликаємо райдержадміністрації – допомагайте, віднині ви несете персональну відповідальність за кінцевий результат, тобто відсутність несанкціонованої торгівлі. Разом ми здатні очистити наше красиве місто від стихійної торгівлі», – наголосив Геннадій Пліс.

Перейти до спискуВерсiя для друку