Версія для людей із вадами зору

18 жовтня на Андріївському узвозі святкуватимуть Всесвітній день краватки

15 жовтня 2020 року, 16:33

18 жовтня з 11:00 до 16:00 на Андріївському узвозі (у сквері біля музею-майстерні Івана Кавалерідзе) відбудеться святкування Всесвітнього дня краватки. Про це інформує Департамент культури.

Захід уперше організовують Посольство Республіки Хорватії в Україні у співпраці з Київською міською державною адміністрацією, Подільською райдержадміністрацією та за сприяння Музею-майстерні Івана Кавалерідзе.

Краватка вважається оригінальним хорватським виробом, який поширився в Європі у XVII ст. завдяки участі хорватських солдатів у Тридцятилітній війні (1618-1648 років). Хорватська традиційна уніформа з вишитими розмальованими шарфами на шиї привертала увагу. Шарфи були виготовлені з різних матеріалів: від грубого полотна, який носили звичайні солдати, до шовкової тканини та тонкої бавовни, які носили офіцери.

Цей «хорватський елегантний стиль», абсолютно невідомий у той час у Європі, був прийнятий при французькому дворі близько 1650 року і став модним предметом гардеробу серед тогочасної буржуазії як символ культури та елегантності. Так з’явився новий предмет одягу, а у французькій мові – новий вираз «a la Croate», який пізніше увійшов до інших європейських мов.

Термін «tie» (краватка) присутній в англійській мові та походить від «to tie a cravat» (зав’язувати краватку), і насправді є одним зі способів зав’язування на шиї.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua