Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Безбар’єрність: столична служба зайнятості розширила можливості для реєстрації ВПО

06 червня 2024 року, 11:30

Внутрішньо переміщені особи тепер можуть зареєструватися в будь-якому столичному центрі зайнятості. Про це повідомляє Київський міський центр зайнятості.

Так, для підтримки внутрішньо переміщених осіб діють спеціальні сервіси та програми служби зайнятості. Важливо, що для доступу до низки послуг немає потреби офіційно реєструватися як безробітний. Зокрема, переселенці можуть отримати без реєстрації послуги з пошуку роботи, профорієнтаційні консультації, а також ваучер на навчання. Водночас роботодавцям також доступні компенсаційні програми за працевлаштування внутрішньо переміщених громадян.

Особи, зацікавлені в роботі, можуть здійснювати її самостійний пошук на Єдиному порталі вакансій або звернутись до будь-якої філії Центру зайнятості. Часто фахівці служби здійснюють підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.

Також Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за робітничими професіями, які користуються попитом на ринку праці. Таке навчання здійснюється на замовлення роботодавця або коли безробітний планує започаткувати власну справу.

Після успішного навчання слухачі отримують документ державного зразка про присвоєння або підвищення відповідної кваліфікації. Громадяни, які мають професійно-технічну чи вищу освіту та не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від Служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Цей ваучер дає змогу пройти перепідготовку за робітничими професіями, підвищити рівень освіти, кваліфікації або спеціалізації для здобуття рівня магістра.

Ваучери видають окремим категоріям громадян, зокрема і внутрішнім переселенцям, які відповідають певним вимогам за затвердженим Мінекономіки переліком із 124 професій та спеціальностей.

Окрім цього, в межах урядового проєкту єРобота Служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись і ВПО:

  • «Власна справа» – розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тис. грн;
  • Грант для ветеранів – передбачає кошти до 1 млн грн.

Головна умова отримання грантів – створення нових робочих місць. Подання заявок відбувається винятково через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам і погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховують на окремий рахунок заявника в уповноваженому банку.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]