Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Департамент міського благоустрою провів тренінги для працівників служби «102» щодо важливості реагування на випадки жорстокого поводження із тваринами

16 листопада 2022 року, 14:05

У рамках Меморандуму про співпрацю між Національною поліцією України та зоогуманістичними організаціями Департамент міського благоустрою організував низку тренінгів для працівників служби «102». Зокрема, йшлося про посилення уваги до випадків жорстокого поводження з тваринами, правильну кваліфікацію правопорушень та алгоритм реагування на такі ситуації.

«Такі тренінги надзвичайно важливі, оскільки від швидкості оператора та правильної кваліфікації випадку залежить і швидкість реакції усіх інших поліцейських. Особливу увагу звернули на жорстоке поводження з тваринами, вчинене дітьми, адже існує тісний взаємозв’язок таких випадків і насильницьких злочинів щодо людей. За дослідженнями криміналістів та психіатрів, від 60% до 80% серійних вбивць, маніяків і гвалтівників у дитинстві мучили та вбивали тварин. Отже, особливо важливо реагувати на такі звернення та вживати відповідні заходи, адже це безпосередньо впливає на безпеку як тварин, так і людей», – прокоментувала завідувачка сектору з питань поводження з тваринами Департаменту Марина Суркова, яка проводила тренінги.

Під час тренінгу вона також звернула увагу поліцейських на випадки, коли тварин залишали напризволяще у квартирах та будинках. І навела один із прикладів своєчасної допомоги, коли мешканці будинку звернулись до поліції зі скаргою, що вже кілька днів чують постійний гавкіт собаки. На місце виїхала група реагування патрульної поліції. Працівник підрозділу швидко зорієнтувався на місці та проник до помешкання через вікно. У квартирі правоохоронці виявили на підлозі літню жінку, біля якої сидів пес. З’ясувалось, що у неї стався інсульт, і її домашній улюбленець кликав на допомогу. Працівник підрозділу «102» правильно кваліфікував подію і передав інформацію черговому, який направив на місце групу реагування. Уся ланка реагування поліції спрацювала належним чином, врятувавши життя не лише собаки, а й її власниці.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]