Департамент суспільних комунікацій дослідив діяльність інститутів громадянського суспільства в умовах війни
Департамент суспільних комунікацій КМДА провів соціологічне дослідження з метою оцінки стану взаємодії інститутів громадянського суспільства міста Києва з міською владою та іншими стейкхолдерами в умовах повномасштабної війни росії проти України. Участь в опитуванні взяли 182 представники інститутів громадянського суспільства – громадських і благодійних організацій.
«Аналіз результатів дослідження продемонстрував високі адаптивні спроможності інститутів громадянського суспільства. Адже 69,5% із них не побоялися продовжувати діяльність під час повномасштабного вторгнення і при цьому більшість розширили географію своєї діяльності. Третина ІГС сконцентрувалася на допомозі військовим та постраждалим від війни», – розповів директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.
Дослідження показало, що основним джерелом фінансування ІГС під час війни стали донати від громадян (42,9%). Порівняно з 2020 роком цей показник зріс удвічі: тоді тільки 21,3% від усього обсягу фінансування інститутів громадянського суспільства становили донати.
«Важливо, що абсолютна більшість – 92,1% респондентів виступає за консолідацію діяльності на єдиному майданчику. Фактично це демонструє потребу ІГС налагоджувати системну довготривалу міжсекторальну співпрацю, що ми уже успішно робимо, адже таким майданчиком є наш портал vcentri.com та мережа громадських публічних просторів #VcentriHUB», – зауважив Роман Лелюк.
Результати дослідження можуть бути корисними для представників неурядових організацій, науковців та експертів у галузі розвитку громадянського суспільства, представників організацій міжнародної технічної допомоги, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів міських рад та можуть бути використані у процесі розробки міських політик у сфері взаємодії з інститутами громадянського суспільства.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]