Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Депутати Київради підтримали проект реорганізації двох київських будинків дитини імені М. М. Городецького та «Берізка»

18 травня 2023 року, 15:41

Київрада ухвалила рішення щодо реорганізації Київського міського будинку дитини імені М. М. Городецького та Київського міського будинку дитини «Берізка». 

Таким чином із закладів, які останнім часом не виконують жодних функцій, вони перетворяться на установи, які працюватимуть для дітей столиці. 

Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург нагадала, що з березня 2022 року будинки дитини не працювали, адже вихованців було евакуйовано до більш безпечних областей. При цьому співробітники продовжували отримувати заробітну плату.  

Крім того, за її словами, існує і ще один вагомий аргумент на користь реорганізації. Конвенцією про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному оточенні, в  атмосфері щастя, любові і розуміння. Відповідно до статті 4 Факультативного протоколу Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання (OPCAT), ратифікованого Україною 21 липня 2006 року, до місць несвободи, зокрема, віднесено будинки дитини. 

Згідно із Постановою Кабінету Міністрів України № 78 від 31.01.2023 Київська міська та обласні державні адміністрації мають до 31 грудня 2023 року забезпечити влаштування дітей із будинків дитини на усиновлення, під опіку, до прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу. Це повністю відповідає європейським нормам щодо дотримання права дитини виховуватись у сім’ї, а також курсу України на європейську інтеграцію.  

«Отже, навіть за умови повернення дітей до Києва, подальше їх перебування у будинках дитини неможливе», – розповіла Валентина Гінзбург.

Реорганізація Київського міського будинку дитини ім. М. М. Городецького здійснюватиметься шляхом підпорядкування до Київського міського центру соціальної підтримки дітей та сімей, що підпорядкований Службі у справах дітей та сім'ї КМДА. Відповідно до Положення Служби, вона сприяє усиновленню, влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. 

Будинок дитини «Берізка» приєднається до Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1, у якої вже укладені договори на надання, в тому числі, реабілітаційної та паліативної медичної допомоги. Тож «Берізка» зможе не лише продовжити своє функціонування, а й долучитися до фінансування за програмами медичних гарантій і розширити послуги з реабілітації та паліативної допомоги.

«Таке рішення, безумовно, зберігає дві столичних дитячих установи як дієздатні одиниці в структурі комунальних закладів. Після реорганізації вони точно будуть кориснішими для міста і містян, ніж порожні будівлі, у яких ніхто не працює. Та найважливіше – ми спрощуємо доступ київських дітей до медичних і соціальних послуг, розширюючи ці можливості. Головними у цій історії мають бути діти. Збільшення їхніх шансів на здорове щасливе майбутнє, на зростання у родинах!»  –  наголосила Валентина Гінзбург.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]