Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ долучається до World Cities Culture Forum

06 липня 2023 року, 13:09

Київ долучається до World Cities Culture Forum задля захисту та розвитку культури. Участь у форумі дозволяє ділитися та переймати досвід, ідеї та знання щодо ролі культури як важливого принципу сталого майбутнього міст.

«Із початком повномасштабного вторгнення культурні інституції Києва були змушені зіткнутися з новими викликами. Я вдячний за підтримку, яка дозволить Києву долучитися до World Cities Culture Forum. Упевнений, що участь у форумі стане можливістю не лише отримати цінний досвід від колег з усього світу, а й поділитися нашими новоствореними стратегіями культурного управління в часи кризи», – зазначив мер Києва Віталій Кличко.

Українська столиця приєднується до глобальної мережі лідерів за сприяння Bloomberg Philanthropies, мерії Лондона та ради міста Единбург, що є побратимом Києва.

Участь Києва у форумі дозволить міській владі працювати разом із колегами з понад 40 міст, зокрема Лондона, Лагоса, Нью-Йорка, Токіо та Буенос-Айреса, визначаючи культуру пріоритетом у відбудові міста.

Окрім того, як партнер форуму, міська влада Києва вивчатиме досвід інших міст, що допоможе у відновленні української столиці та її культурних просторів, а світові міста вчитимуться стійкості Києва у відповідь на кризу.

Вітаючи українську столицю із приєднанням до World Cities Culture Forum, мер Лондона Садік Хан віддав належне силі та стійкості жителів Києва.

«Народ України продемонстрував неймовірну силу та стійкість перед обличчям шокуючого нападу на свою країну. Київ твердо стоїть як столиця країни, і ми бачили, як жителі міста використовували культуру, щоб підтримати один одного в цей жахливий час. Я радий вітати представників міста на World Cities Culture Forum, щоб допомогти пріоритезувати культуру у процесі відбудови свого міста, а нам – навчитися на їхньому досвіді, щоб продовжити роботу над створенням кращого Лондона для всіх», – зауважив Садік Хан.

«Культура пов’язана з усіма аспектами нашого життя, об'єднуючи громади та допомагаючи розвивати економіку. World Cities Culture Forum – це глобальна мережа креативних міст і громадських лідерів, які вірять у трансформаційну силу культури. Разом ми відповідаємо на виклики 21-го століття, ставлячи культуру в центр громадського планування та інвестицій. Я дуже рада, що Київ приєднається до нас», – зазначила заступниця мера Лондона з питань культури та креативних індустрій Джастін Сімонз.

«Збереження культурного статку є надзвичайно важливим, і мери відіграють ключову роль в управлінні інституціями, митцями та подіями, які визначають ідентичність громади. Приєднання Києва до World Cities Culture Forum забезпечить місто життєво важливою мережею лідерів міст по всьому світу для обміну стратегіями, ресурсами та підтримкою у виконанні цієї місії», – сказала керівниця мистецьких програм Bloomberg Philanthropies Кейт Д. Левін.

«Протягом усієї злочинної війни росії проти України мешканці Единбурга допомагали громадянам України молитвами і житлом. Понад 10 000 біженців з України прибули до Шотландії через наш Welcome Hub, із них понад 3 000 наразі проживають в Единбурзі. Незліченну кількість разів з Единбурга до зони бойових дій був доставлений різний вантаж – від найнеобхідніших речей до мішків із піском для захисту прекрасних історичних пам’яток Києва. Наша підтримка членства Києва у World Cities Culture Forum є ще одним кроком у зміцненні нашої постійної солідарності. З моменту встановлення побратимських відносин між Единбургом та Києвом у 1989 році ми відстоюємо роль Києва як однієї з найбільших культурних столиць світу. Ми повинні продовжувати робити все можливе як партнери, щоб захистити та відновити його», – зазначив Лорд-мер Единбурга Роберт Олдрідж.

У грудні 2022 року делегація з Києва побувала в Лондоні, де зустрілася із заступницею мера Лондона з питань культури та креативних індустрій, засновницею та головою World Cities Culture Forum Джастін Сімонз. Представники Києва розповіли Джастін Сімонз про вплив війни на культуру та громади, а також висловили бажання приєднатися до глобальної мережі лідерів.

Довідково.

World Cities Culture Forum – провідна мережа творчих міст та громадських лідерів із понад 40 міст світу, що охоплює населення кількістю в понад 272 мільйони. Спільнота влад міст обмінюється стратегіями та ділиться найкращими практиками у формуванні культурної політики.

Форум був заснований у 2012 році, щоб допомогти світовим містам працювати разом і вчитися один в одного ставити культуру у пріоритет свого майбутнього планування та інвестицій. Його базовий принцип заснований на твердженні, що культура допомагає підтримувати громади, покращувати здоров'я та добробут, приваблювати туристів та стимулювати економіку.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]