Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ працює над створенням інституту помічника ветерана

29 лютого 2024 року, 16:25

Сьогодні, 29 лютого, Київрада утворила Комісію з проведення співбесід із кандидатами в помічники ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя у столиці. Це важливий крок на шляху створення в Києві інституту помічника ветерана. Про це повідомив директор Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслан Світлий.

«Новоутворена спеціальна Комісія, відповідно до методичних рекомендацій Міністерства у справах ветеранів, проводитиме співбесіди з кандидатами, оцінюватиме їхні особисті якості та компетенції – для того, щоб надавати нашим ветеранам своєчасну, якісну і ефективну допомогу під час переходу від військової служби до цивільного життя. Наші Захисники і Захисниці під час бойових дій переживають надзвичайно травматичний досвід. Тому наше завдання сьогодні – підтримати ветеранів і створити всі умови, аби вони могли краще адаптуватися до цивільного життя, допомогти їм не втратити віру в себе, не стати новим «втраченим поколінням». І запровадження інституту помічника ветерана має стати одним із засобів такої підтримки», – зазначив Руслан Світлий.

Депутати також затвердили Положення про цю Комісію, відповідно до якого компетенції кандидата в помічники ветерана оцінюватимуть за низкою критеріїв, зокрема враховуватимуть:

  • досвід у сфері роботи «людина – людина», досвід роботи з нормативними та процесуальними документами;
  • мотивацію і стабільність заявника на майбутньому місці роботи помічником ветерана;
  • комунікативні та організаційні навички кандидата;
  • особисті якості та усвідомлення соціального призначення помічника ветерана, що охоплює рівень емпатії, стресостійкості, готовності до суспільного служіння тощо.

Склад Комісії затверджує Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА.

Довідково.

Комісію з проведення співбесід із кандидатами в помічники ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя в Києві створено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 року № 652 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя» та низки інших нормативних актів.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]