Київ просить розглянути питання енергопостачання міста у рамках державної комісії з надзвичайних ситуацій
Міська влада Києва закликає Уряд розглянути ситуацію з газопостачанням столиці у рамках Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. З 1 серпня, через відсутність газу, змушені будуть зупинитися найбільші теплоелектроцентралі України – ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які виробляють не лише тепло, а й електроенергію. В умовах збереження високої температури – це ризик перебоїв електропостачання. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв під час селекторної наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Генадія Зубка.
За словами Петра Пантелеєва, ситуація у Києві близька до критичної, оскільки до цього часу НАК «Нафтогаз» не уклав угоду на газопостачання з новим виконавцем послуг – КП «Київтеплоенерго» (з травня «Київтеплоенерго» стало виконавцем послуг після завершення угоди міста з ПАТ «Київенерго»). У результаті – кілька тисяч будинків залишаються без гарячої води.
«Ми сюди приїхали буквально з кабінету керівника НАК «Нафтогаз», адже продовжуємо перемовини. Ви знаєте позицію міста: ми готові врегулювати питання боргів, але не ставлячи це в залежність від укладання основної угоди. Є рішення суду, яке у правовому полі обґрунтовує позицію міста. Але ми розуміємо, що судова перспектива – це дуже довгий шлях. А вже з 1 серпня ми приймаємо в управління міста ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які без договорів на газопостачання мають ризик зупинки», – повідомив заступник голови КМДА.
Петро Пантелеєв звернувся із проханням розглянути проблему енергопостачання Києва на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Він нагадав, що КП «Київтеплоенерго» отримало для управління ТЕЦ всі необхідні дозволи, тарифи, ліцензії, однак відсутність газу є загрозою для життєдіяльності міста.
«Вчора ми провели комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Києва, була в нас комунікація з колегами ДСНС країни і бачимо необхідність проведення комісії на державному рівні для підготовки до можливих ризиків», – зазначив Петро Пантелеєв.
Нагадаємо, 19 липня Господарський суд м. Києва відмовився замінити «Київенерго» на «Київтеплоенерго» як відповідача за частиною боргових зобов’язань «Київенерго». Одночасно із постановленим рішенням суд направляє відповідне звернення до Верховного суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності ч.3 ст.22 Закону України «Про теплопостачання».
Міська влада наполягає на тому, аби питання життєзабезпечення міста не залежало від вирішення проблеми заборгованості ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз». Адже у складі боргу присутні штрафи та пені без джерела погашення, які місто не може відшкодувати.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]