Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київська міська рада перейменувала Національний музей українського народного декоративного мистецтва відповідно до сучасної діяльності музею

23 листопада 2023 року, 15:03

Київська міська рада перейменувала Національний музей українського народного декоративного мистецтва з метою приведення назви комунального закладу культури у відповідність до сучасного профілю його статутної діяльності – Національний музей декоративного мистецтва України. За відповідне рішення проголосувало 74 депутата.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, музей було створено 9 вересня 1954 року як філіал Київського державного музею українського мистецтва. Через 10 років його було перетворено з філіалу на самостійний музей, а вже у 2010 році заклад отримав статус національного і назву Національний музей українського народного декоративного мистецтва України.

«За майже 70-річну діяльність музей зібрав значну колекцію, яка складається з понад 56 тисяч одиниць творів не лише народного мистецтва, а й професійного декоративного мистецтва, з виробів українських заводів, різних інституцій, художньо-промислових закладів та художніх академій. Національний музей українського народного декоративного мистецтва поряд з унікальними пам’ятками традиційної української культури презентує й сучасне мистецтво кращих українських народних та професійних майстрів. Щорічно в музеї відбуваються виставки творів професійних митців із різних куточків України. Музей став важливою науковою та практичною базою для студентів мистецьких навчальних закладів. Теперішнє найменування Національний музей українського народного декоративного мистецтва не відповідає напрямкам його діяльності, є застарілим і не розкриває сучасного профілю музею, а тому потребує зміни та осучаснення на більш відповідну назву – Національний музей декоративного мистецтва України», – наголосила Вікторія Муха.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]