Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київська міська рада збирає пропозиції щодо перейменування міських об’єктів, які мають назви, пов’язані з росією та білоруссю

25 квітня 2022 року, 13:09

Київська міська рада збирає пропозиції щодо перейменування 279 міських об’єктів (вулиць, провулків, алей, проспектів, шосе, станцій метрополітену), які мають назви, пов’язані з росією та білоруссю. Про це повідомив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Пропозиції щодо перейменування приймають до 1 травня цього року на електронну адресу: [email protected]

За словами Володимира Бондаренка, у списку на перейменування здебільшого вулиці, чиї назви походять від російських або білоруських міст. Також є обʼєкти, названі на честь письменників, художників, учених.

«У результаті повномасштабного військового вторгнення та тимчасової окупації державою-агресором частини території України необхідно захищати інтереси держави у всіх сферах діяльності. Депутатський корпус Київської міської ради прийняв рішення зібрати пропозиції мешканців щодо перейменування міських об’єктів, які носять назви, пов’язані з росією та білоруссю. Кияни можуть надсилати свої пропозиції до 1 травня. Для цього необхідно надати інформаційну довідку та обґрунтувати запропоновану назву. Згодом буде проведено рейтингове голосування, оскільки саме мешканці мають визначити нові назви для міських об’єктів. У разі, якщо не надійде жодних пропозицій щодо окремих об’єктів, їх перейменовано не буде», – зазначив Володимир Бондаренко.

Він підкреслив, що необхідно назавжди позбутись топонімів, які пов’язані з країною-агресором та її сателітом, а також завершити процес дерусифікації у столиці.

Повний перелік обʼєктів, які планується перейменувати, а також зразок оформлення обґрунтування щодо нових назв – за посиланням.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]