Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київський університет імені Бориса Грінченка пропонує киянам і гостям столиці інтерактивні театралізовані екскурсії 

26 квітня 2023 року, 10:18

Київський університет імені Бориса Грінченка пропонує киянам і гостям столиці цикл інтерактивних екскурсій, присвячених історії становлення цього закладу та знаковим постатям, які з ним пов’язані. В основу проєкту «Університет Грінченка на історичній мапі Києва», презентованого восени 2022 року, лягли напрацювання багатьох попередніх років. 

«Основна ідея таких екскурсій – не просто розповісти про розвиток Університету Грінченка, а й представити його в ширшому контексті міської історії, процесах національного відродження та геополітичної ситуації. Крім того, такий формат дозволяє поділитися з широким загалом результатами останніх досліджень з історії муніципального закладу вищої освіти, презентувати їх в цікавій інтерактивній формі, «оживляючи» історії та занурюючи глядача в атмосферу певної епохи і проблематики» – розповіла координаторка та натхненниця проєкту, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Університету Грінченка Ольга Мусіяченко.

На сьогодні розроблено дві екскурсії з елементами театралізації. Перша –   «Прогулянка Лук’янівкою та її околицями», яка включає місця, пов’язані з церковно-учительською школою, в будинку якої згодом діяли Київська українська вчительська семінарія та педагогічна школа імені Бориса Грінченка. Учасники екскурсії дізнаються про знакові постаті, пов’язані зі школою та історією місцевості, ознайомляться з життєписом Митрополита Василя Липківського, який очолював заклад у 1903-1905 роках. Для створення атмосфери епохи екскурсія супроводжується уривками зі спогадів сучасників Василя Липківського та творами провідних діячів, пов’язаних із цією місцевістю. 

Друга – «Інтерактивна екскурсія у Музеї Бориса Грінченка», розроблена у співпраці з Музеєм. Учасники заходу дізнаються про історію Кудрявця, спорудження Жіночої торгівельної школи (вул. Бульварно-Кудрявська, 18/2, приміщення ректорату Університету Грінченка) та експозицію Музею. Учасників екскурсії ознайомлюють із діяльністю Бориса і Марії Грінченків, відтворюючи фрагменти з їхнього листування, спогадів, творів та етнографічних досліджень. 

Найближчим часом у планах організаторів презентувати екскурсію, яка пролягає локаціями, пов’язаними з життєвим шляхом видатного громадсько-культурного діяча – «Київ Бориса Грінченка».

Анонси екскурсій – на сайті та сторінках Університету Грінченка в соціальних мережах.Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]