Версія для людей із вадами зору

Марина Хонда на «Книжковому Арсеналі» презентувала книгу, присвячену проблемі домашнього та гендерно зумовленого насильства

27 червня 2021 року, 19:02

Заступниця голови КМДА взяла участь у форумі «Вічна цінність: життя в просторі без насильства», який проходив в рамках фестивалю «Книжковий Арсенал» та презентувала книгу «Добре бути жінкою», яка піднімає проблему домашнього та гендерно зумовленого насильства.

«Проблема насильства досі залишається актуальною в Україні, але приємно констатувати, що вже зроблені дуже важливі кроки до її вирішення. У Києві, спільно з Фондом народонаселення, ми ведемо активну роботу із протидії та запобіганню насильства: переформатували наш міський притулок та Центр по роботі з жінками у Центр гендерної рівності, протидії та запобігання насильству; створили «Телефон довіри 15:00» та дві «кризові кімнати» для постраждалих від насильства; проводимо постійні інформаційні кампанії. Ми активно просуваємо ідею нетерпимості до насильства і те, що про нього не можна мовчати. Книги в цьому можуть стати важливим рушієм і «Добре бути жінкою» якраз розкриває проблематику насильства через «особисті» історії героїнь. На сьогодні це унікальна книга, яка справді виховує нульову толерантність до насильства», – зазначила Марина Хонда.

Крім того, заступниця голови КМДА нагадала, що нещодавно Київ прийняв міську цільову програму «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки». За оцінкою експертів ця програма є унікальною в Україні, оскільки в ній враховується не стільки теоретична, скільки практична складова, яку місто напрацьовувало останні два роки. Виконуватися програма буде у партнерстві з міжнародними організаціями, зокрема Фондом народонаселення та ООН Жінки.

«Майже 10 тисяч звернень стосовно домашнього насильства зафіксовано у Києві з початку року. Ця програма дасть можливість повноцінно та ефективно скоординувати роботу усіх відповідних служб та продовжити розбудову системи протидії насильству, але вже максимально ефективно, враховуючи наш досвід. Я впевнена, що програма допоможе зробити Київ містом – вільним від насильства», – підсумувала Марина Хонда.

Книга «Добре бути жінкою» написана Наталією Сватковою, Яною Барановою та Анастасією Попсуй. Видавництво книжки здійснило «Самміт-книга».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua