Версія для людей із вадами зору

Міська влада продовжує реконструкцію дюкерних переходів через Дніпро для транспортування стічних вод як етап подальшої реконструкції Бортницької станції аерації (+фото)

16 червня 2021 року, 16:19

Міська влада спільно з ПрАТ «АК «Київводоканал» продовжують реконструкції дюкерних переходів через річку Дніпро, якими стічні води правобережної частини Києва транспортуються на Бортницьку станцію аерації (БСА). Реконструкція дозволить збільшити пропускну спроможність та надійність трубопроводів, які проходять під дном річки. Зазначений проект є важливою складовою комплексу робіт реконструкції БСА, який здійснюється в Україні в рамках міжурядової угоди з Японією. Про це сьогодні під час інспекції робіт на дюкерних переходах повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Роботи тривають за узгодженим графіком. 

«Проект реконструкції Бортницької станції аерації – один із найбільших міжурядових проектів України в сфері житлово-комунального господарства, у рамках якого Україна виконує всі умови, зокрема і такі супутні проекти, як заміна дюкерів. Під річкою прокладено 7 таких дюкерів діаметром 1,4 м, які перекачують стічні води з правої частини міста на БСА. Частина з них пропрацювала понад 30 років, а частина – більше 50 років. Їхня довжина сягає майже 1 км. Вони потребували реконструкції, адже нам необхідно забезпечити надійне та безпечне транспортування стоків на станцію, на якій планують масштабну реконструкцію», – зазначив Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА зауважив, що в рамках проекту реконструкції БСА здійснюється будівництво нової насосної станції першого підйому, яка збиратиме майже половину каналізаційних стоків столиці для подальшого їх транспортування на очисні споруди Бортницької станції аерації; реконструкція дюкерних переходів; розроблений проект реконструкції мулових полів; удосконалено процес видалення органічних сполук на БСА; реконструйовано 4 нитки сталевих віадуків тощо. На проведені роботи спрямовано близько 700 млн грн коштів державного та міського бюджетів, а також коштів інвестиційної програми «Київводоканалу». Таким чином, Україна виконала усі залежні від неї умови та зобов’язання.

Петро Пантелеєв також повідомив, що перебувають на фінальній стадії переговори з японською компанією, що бере участь у конкурсі, щодо зниження вартості робіт. Цей етап передує вже безпосередньо укладанню угоди і початку будівельних робіт. Слід зазначити, що за умовами міжнародного конкурсу учасником може бути лише японська компанія.

«Усі учасники процесу докладають зусиль, аби прискорити реалізацію проекту, завершити тривалу організаційну частину та приступити безпосередньо до будівельних робіт, не зважаючи на вплив пандемії COVID-19. Однак ми не можемо порушувати міжнародні процедури та вимоги, це негативно вплине на проект, а не прискорить його. Основне завдання – сконцентруватися навколо фінальної стадії, оскільки мова йде про надмасштабний проект, який спрямований не лише на технічне удосконалення станції, а й на покращення її екологічної складової. Адже Київ щодоби продукує 700-750 тисяч кубометрів стічних вод», – розповів заступник голови КМДА.

Він також наголосив, що у межах міжурядової угоди вже проведена колосальна робота, і зараз головне – продовжити злагоджену взаємодію заради кінцевого результату.

Нагадаємо, у червні 2015 року між Урядами України та Японії була підписана Кредитна угода для залучення коштів на реконструкцію Бортницької станції аерації на пільгових умовах від японської компанії JICA. Це найбільший інфраструктурний проект України у сфері житлово-комунального господарства. Кредит надається на суму 108 млрд єн. Умови кредитування: 0,1% річних на термін 40 років із 10-річним пільговим періодом. При цьому, вартість обладнання та послуг, що будуть закуповуватись з Японії, має складати не менше ніж 30% від загальної вартості проекту, Консультант 1 та Консультант 2 є японськими компаніями, вибраними на конкурсних засадах згідно Правил та процедур JICA,  а генпідрядник – юридична особа з японською часткою не менше 50%+1.

Замовником Проєкту виступає – ПрАТ «АК «Київводоканал». Розпорядники коштів державного бюджету – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Київська міська державна адміністрація. Кредитор – Уряд Японії. Міжнародна фінансова установа Кредитора –JICA. Позичальники по кредиту – Кабінет Міністрів України. Субпозичальник – ПрАТ «АК «Київводоканал».

У травні 2020 року було оголошено повторну процедуру закупівлі робіт. Через складну ситуацію, пов’язану з розповсюдженням COVID-19, на прохання учасника та JICA прийнято спільне рішення представників Міністерства фінансів України, JICA та «Київводоканалу» подовжити термін подачі пропозицій до 29 січня 2021 року. У лютому 2021 року відбулось відкриття технічної частини тендерної пропозиції, початок оцінювання, а у березні – фінансової частини, після чого розпочалось оцінювання пропозицій.

Безпосереднє виділення коштів на будівельні роботи здійснюватиметься уповноваженим японським банком після підписання контракту із японською генпідрядною організацією. Місце проведення розрахунків – територія Японії.

Реконструкція дюкерних переходів через річку Дніпро, якими стічні води правобережної частини Києва транспортуються на Бортницьку станцію аерації (БСА)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua