Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

На Володимирській гірці відкрили 3D-мініатюру фонтану Архистратига Михаїла з рельєфними тактильними табличками для людей із порушеннями зору (+фото)

08 жовтня 2021 року, 15:25

У парку «Володимирська гірка» відкрили 3D-мініатюру фонтану Архистратига Михаїла з рельєфними тактильними табличками для людей із порушеннями зору. Встановлення міні-скульптури – це продовження створення інклюзивного туристичного маршруту. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

У відкритті також взяли участь начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова, директор Департаменту соціальної політики Руслан Світлий, Уповноважена Київради з прав осіб із інвалідністю Леся Петрівська та голова громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський.

«Ця скульптура – продовження інклюзивного туристичного маршруту, який ми розпочали минулого року. Вона обладнана табличками з написами шрифтом Брайля, які дадуть змогу особам із порушеннями зору дізнатися інформацію про пам’ятку. Скульптура також тактильна і дозволяє таким людям «побачити руками» сам фонтан. Крім цієї мети, такі об’єкти мають і самостійну туристичну привабливість. Також скульптура обладнана QR-кодом, відсканувавши який можна перейти на сайт Управління туризму, де міститься вся інформація про фонтан у текстовому, звуковому та відео форматі жестовою мовою. Тобто люди з порушеннями слуху також можуть із легкістю ознайомитися з пам’яткою», – зазначила Марина Хонда.

Вона також додала, що за кілька місяців буде відкрито ще дві скульптури: велосипедно-пішохідного мосту та будівлі Київської міської державної адміністрації.

Голова громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський зауважив, що міні-скульптура підходить для ознайомлення людям із порушеннями зору. За його словами, вона тактильна, а шрифт Брайля читається чітко. Він зазначив, що такі проекти необхідні, адже дають можливість людям із порушеннями зору у прямому сенсі доторкнутися до історії та культури. 

Відкриття 3D-мініатюри фонтану Архистратига Михаїла з рельєфними тактильними табличками для осіб із порушеннями зору

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]