Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Олександрівську клінічну лікарню деколонізували та перейменували на Свято-Михайлівську

11 квітня 2024 року, 18:10

У столиці Олександрівську клінічну лікарню перейменували на Свято-Михайлівську клінічну лікарню. За відповідне рішення проголосували 70 депутатів.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, ініціаторка проєкту рішення Олеся Пинзеник, ініціативу щодо перейменування підтримали історики, трудовий колектив лікарні та мешканці міста, які долучились до громадського обговорення.

«Процес деколонізації стосується всіх міських об’єктів у столиці. У 1874 році в Києві міська клінічна лікарня отримала назву – Олександрівська. Лікарню назвали на честь царевича Олександра, як шана майбутньому російському імператору Олександру III. Ця назва була підібрана так, щоб саме існування цього медичного закладу завдячувало російській імперії. Герб Олександра III й досі є символом Олександрівської лікарні та активно використовується в публічному просторі. Це підтверджує той факт, що російська пропаганда вкорінилась глибше, ніж ми уявляли. Для зменшення інформаційного та культурологічного впливу московського наративу на світогляд киян з’явилась ініціатива перейменувати Олександрівську клінічну лікарню. Назву «Свято-Михайлівська» запропонували на честь архистратига Михаїла, який упродовж останнього тисячоліття вважається покровителем та захисником Києва», – наголосила Олеся Пинзеник.

Депутатка додала, що культура має значення, і важливо крок за кроком відновлювати українську ідентичність, яка була пригнічена після початку примусового впливу російської імперії.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]