Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Пам’ятник князю Володимиру, Покровська церква та низка будівель на Андріївському узвозі – Володимир Прокопів про об’єкти культурної спадщини, які будуть оновлені в 2022 році

02 грудня 2021 року, 15:51

Уже наступного року в столиці запланована реставрація колони Магдебурзького права та Покровської церкви. Також будуть оновлені будівлі на Андріївському узвозі, 5/2 та Андріївському узвозі, 34. Це передбачено міською цільовою програмою «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2022-2024 роки», яку 75 голосами затвердила сьогодні Київрада, повідомив профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

«Серед пріоритетних об’єктів, які потребують оновлення та реставрації, також будівля на вулиці Сковороди, 2, що перебуває в аварійному стані.  Також пам’ятка монументального мистецтва національного значення «Пам’ятник князю Володимиру» та об’єкти на вулиці Фролівській, 6/8 і Сковороди, 9-Б. І це лише частина запланованого», – розповів Володимир Прокопів.

Він наголосив, що для збереження та охорони культурної спадщини Києва місто виділить майже 269 млн грн протягом 2022-2024 років.

«Окрім реставрації, плануємо досліджувати історичні будівлі з метою збереження історичного середовища. Маємо на меті розробити облікову документацію на 570 об’єктів, які наразі без документів. Також пріоритетне завдання – визначення меж і режимів використання зон охорони пам’яток культурної спадщини та комплексів місцевого значення на підставі розробленої науково-проектної документації. Це дозволить обмежити висотні параметри забудови довкола пам’яток», – розповів про основні напрямки цільової програми профільний заступник голови КМДА,

Окрім того, МЦП передбачає проведення виставок і реалізацію культурних проєктів, розрахованих на широке коло відвідувачів. Зокрема, Програмою заплановано 6 конференцій (по дві щороку), 36 тематичних семінарів, стільки ж відкритих виставок, які відбуватимуться щомісячно, тощо. Також передбачена організація та проведення заходів у рамках «Днів європейської спадщини».

«Протягом 2022-2024 року багато уваги буде приділено консервації, реставрації і музеєфікації предметів археології, а також виготовленню та встановленню меморіальних і охоронних дошок на пам᾽ятках культурної спадщини. Ще одне завдання – охорона території Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», куди входить 370 пам’яток та 2 музеї», – наголосив Володимир Прокопів.

За його словами, виконання Програми дасть можливість зберегти той великий пласт культурної спадщини, який є у столиці. Станом на 1 січня 2021 року у Києві на державному обліку перебуває 3634 об’єкти культурної спадщини, з яких: національного значення – 347, місцевого значення – 2081, щойно виявлених об᾽єктів культурної спадщини –  1206.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]