Рання діагностика вірусного гепатиту та вчасно розпочате лікування не тільки рятують, а й зберігають якість життя – Валентина Гінзбург
Вчасна діагностика та лікування вірусного гепатиту – запорука збереження життя та його якості. Особливо ця хвороба дуже небезпечна, коли занедбана. На цьому наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
«Виявити захворювання на ранній стадії часто можна шляхом проведення спеціального аналізу. Адже в багатьох випадках воно має безсимптомний характер або такі ознаки, які прямо не вказують саме на гепатит», – зауважила Валентина Гінзбург.
Директорка Департаменту розповіла, що гепатит – це хвороба печінки запального характеру. Викликати її можуть деякі інфекційні або аутоімунні захворювання, медикаменти, токсичні речовини. Також останнім часом медики відмічають появу гепатитів невідомого ґенезу. Та найпоширеніші з усіх – вірусні гепатити.
«Більш агресивну дію на людину має гепатит C. І саме він приховує своє перебування в організмі до останніх стадій захворювання. За це навіть отримав назву «лагідний убивця». Утім, якщо виявити гепатит C вчасно та лікувати, то можна повністю одужати», – зазначила вона.
Валентина Гінзбург розповіла, що діагностувати хворобу можна абсолютно безкоштовно, а завдяки «швидким» тестам – досить оперативно.
Так, лише за перше півріччя 2024 року в медичних закладах столиці методом швидкого тестування обстежили понад 81 тисячу осіб на вірусний гепатит B. Близько 1% виявились хворими. На вірусний гепатит C за той же період обстежили понад 80 тисяч містян, вірус виявлено в 4% з них.
Заразитися на вірусний гепатит можна при медичних маніпуляціях, переливанні інфікованої крові, в тату-салоні, на манікюрі, використовуючи чужу зубну щітку або бритву. Також існує вертикальне передавання від матері до дитини (стосується вірусного гепатиту В) та статевим шляхом, під час незахищених статевих контактів.
«Ніхто, на жаль, від цього не застрахований. Утім легко і вчасно дізнатися про хворобу може кожен. І для цього не обов’язково звертатися до спеціалізованого закладу. Достатньо зробити експрес-тест у свого сімейного лікаря або в найближчій медустанові. Столиця повністю забезпечена «швидкими» тестами на виявлення гепатитів B, C та ВІЛ-інфекції. А лікування проводиться сучасними ефективними препаратами і на безоплатній основі», – акцентувала Валентина Гінзбург.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]