Версія для людей із вадами зору

Рівень платежів за послугу з вивезення побутових відходів у березні порівняно з лютим знизився на 15% – Максим Ляшкевич

06 квітня 2020 року, 15:50

Рівень оплати киянами за послуги з вивезення побутових відходів за березень складає 77%: порівняно з попереднім місяцем рівень платежів за цю послугу знизився орієнтовно на 15%. В абсолютних цифрах за вивезення сміття у березні кияни не доплатили майже 14,5 млн грн. При цьому під час епідемії коронавірусної інфекції комунальні служби, які вивозять сміття, працюють у посиленому режимі в умовах підвищеної небезпеки. Про це повідомив директор КП «Київкомунсервіс» Максим Ляшкевич.

За його інформацією, сьогодні для безперебійного надання послуг із вивезення побутових відходів до роботи залучено 508 працівників, працюють 157 екіпажів та 124 одиниці транспортних засобів – сміттєвози, мультиліфти, мийки тощо. На день вивозиться близько 3 500 тонн сміття.

«У березні платежі за послугу з вивезення побутових відходів суттєво знизились. Недоплата у 14,5 млн грн – це серйозна загроза, адже платежі населення – це єдине джерело для виплат заробітної плати працівникам, які вивозять сміття, від цього залежить можливість закупівлі пального, обслуговування автотранспорту, контейнерів тощо. Тому ми звертаємось із проханням знайти можливість та розрахуватись за комунальну послугу. Враховуючи небезпеку зараження коронавірусом, закликаємо всіх робити платежі онлайн», – зазначив Максим Ляшкевич.

Він наголосив, що за нинішніх умов санітарна очистка міста має надзвичайно важливе значення, адже COVID-19 може поширюватись через сміття, обсяги якого в умовах карантину збільшуються, тому комунальні служби, що вивозять побутові відходи, працюють у посиленому режимі та, крім того, несуть непередбачені у тарифі додаткові витрати для придбання спеціальних засобів індивідуального захисту для працівників, які взаємодіють зі сміттям, дезінфікуючих засобів для обробки спецтранспорту, миття контейнерів, контейнерних майданчиків тощо.

«Аби запобігти поширенню коронавірусу ми вживаємо додаткових заходів безпеки, забезпечуємо всіх працівників, які здійснюють вивезення та захоронення побутових відходів спеціальними засобами індивідуального захисту – масками, одноразовими рукавичками, дезінфікуючими розчинами, спецодягом тощо. Перед виїздом на маршрути всі транспортні засоби ретельно дезінфікуються. Також проводиться додаткова мийка та дезінфекція контейнерів і контейнерних майданчиків, сміттєвозів, дезінфікуються колеса сміттєвозів на полігонах. За період карантину додаткові витрати для проведення таких заходів складають близько 900 тис. грн. Такі непередбачувані витрати в поєднанні з неплатежами населення значно ускладнюють можливість безперебійного та якісного надання послуги з вивезення відходів», – зауважив Максим Ляшкевич.

Нагадуємо, що сплатити за послугу з вивезення побутових відходів не виходячи з дому, можна за допомогою особистих кабінетів на сайтах муніципальних підприємств:

«Центр комунального сервісу» (ЦКС) – https://cks.com.ua

«Головний інформаційно-обчислювальний центр» (ГІОЦ) – https://www.gioc.kiev.ua/

Відеоінструкція, як зареєструватись в особистому кабінеті та оплачувати спожиті комунальні послуги за кілька хвилин, не виходячи з оселі – за посиланням: https://bit.ly/2JxDbmt

Також сплатити можна на офіційному сайті КП «Київкомунсервіс»: https://kks.kiev.ua/oplata-za-vivezennya-pobutovih-vidhodiv/ через платіжну систему «Приват 24».

Окрім того, онлайн-платежі можна зробити на сайтах банківських установ.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua