Створення укриття та паркінгу поруч із Пейзажною алеєю дасть можливість завершити великий туристичний маршрут та перетворити занедбаний пустир на інклюзивну зону відпочинку
Місто планує завершити великий туристичний маршрут, який пролягає від монумента Батьківщина-Мати до Подолу, спорудивши інклюзивну рекреаційну зону з укриттям та паркінгом на місці незаконно зведених гаражів. Про це повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури – Головний архітектор міста Олександр Свистунов.
Він нагадав, що концепцію великого туристичного маршруту презентували у 2017 році. Був зведений «Скляний міст», реконструйовані: Володимирська гірка, Алея художників, Алея закоханих, Пейзажна алея. Залишився останній етап – облаштування території на провулку Киянівському, де зараз існують незаконні гаражі.
«Локація має надзвичайний потенціал стати зоною відпочинку та реабілітації. В умовах війни це надважливо як для ветеранів, так і для цивільних. Усі називають це серцем столиці, утім сьогодні воно перебуває в жахливому стані. Ми маємо довести цю територію до рівня Володимирської гірки, Пейзажної алеї та всіх сучасних рекреаційних зон. Йдеться про облаштування укриття та паркінгу в загальному контексті завершення великого туристичного маршруту!» – сказав він.
За словами Олександра Свистунова, досвід усіх розвинених країн передбачає, що будь-які популярні локації мають бути інклюзивними, доступними та безпечними. Реалізація проєкту вирішує чотири задачі:
- створення протирадіаційного укриття на 1 650 місць, якого немає поруч;
- створення паркінгу на 320 авто, щоб усі охочі могли дістатись до зони відпочинку, зокрема й люди з інвалідністю;
- створення зони відпочинку зі спортивними майданчиками та зеленими зонами;
- покращення доступності – з’явиться можливість дістатися з верхньої на нижню алею.
Головний архітектор додав, що територія, на якій можуть облаштувати рекреаційну зону, має низку охоронних статусів.
«Ми провели багато консультацій, щоб зрозуміти всі обмеження – висотність, норми забудови тощо. Ця територія не входить до буферної зони Софії Київської, однак має низку археологічних та пам’яткоохоронних обмежень. Будь-які попередні роботи будуть можливі тільки після проведення всіх необхідних досліджень», – сказав Олександр Свистунов.
Він підкреслив, що реалізація проєкту унеможливить будівництво будь-яких нових житлових будинків, ТРЦ чи офісних центрів на цій території. Йдеться винятково про збереження рекреаційної зони, облаштування укриття з паркінгом та створення можливості для людей з інвалідністю дістатися всіх рівнів рекреаційної зони.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]