Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

«Центр комунального сервісу» пропонує скористатися інструментом погашення заборгованості за ЖКГ, уклавши договір реструктуризації

05 березня 2024 року, 11:11

Борг за спожиті житлово-комунальні послуги має негативні наслідки як для самого споживача, так і для постачальників послуг. Щоб розрахуватися з накопиченими боргами, можна укласти договір реструктуризації. Про це розповіла директорка структурного відокремленого підрозділу по роботі зі споживачами комунального концерну «Центр комунального сервісу» (СВП) Юлія Романченко.

Протягом двох років, в умовах дії воєнного стану, більшість споживачів Києва щомісячно своєчасно оплачують надані житлово-комунальні послуги. Тим, хто має заборгованість, фахівці радять укласти договір реструктуризації.

«Для тих споживачів, які з різних причин мають заборгованість і не можуть сплатити всю суму одночасно, щоб убезпечити себе від подальшого накопичення боргів, варто скористатися правом на укладання договору реструктуризації заборгованості. Такий договір має сприятливі умови, враховує індивідуальні аспекти споживачів, а головне – вберігає споживачів від примусових заходів стягнення заборгованості», – говорить Юлія Романченко.

Директорка СВП повідомила, що протягом 2023 року комунальний концерн «Центр комунального сервісу» (ЦКС), який діє від імені виконавців житлово-комунальних послуг, уклав зі споживачами близько 800 договорів реструктуризації. Це засвідчує, що більшість боржників не скористалися реструктуризацією заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги.

Виплачувати заборгованість частинами пропонують КП «Київтеплоенерго», КП «Київкомунсервіс», ПрАТ «АК «Київводоканал», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду м. Києва».

Також Юлія Романченко зазначила, що умови договорів реструктуризації заборгованості за спожиті послуги визначаються винятково між виконавцем послуги/управителем багатоквартирного будинку та споживачем.

Директорка СВП зауважила, що порядок та формат оформлення договорів реструктуризації є незмінним протягом кількох років. Його можна укласти безпосередньо під час прийому в сервісному центрі ЦКС, незалежно від місця проживання. Перелік документів, необхідний для укладення договору реструктуризації, на сайті ЦКС: https://cks.com.ua/faq/debtors/.

«Наші фахівці обов’язково проводять звірку суми заборгованості зі споживачем, враховують період та причини її виникнення, уточнюють та актуалізують показання лічильників, аналізують попередні платежі. Після врегулювання всіх питань та формування повного пакета документів зі споживачем підписують відповідний договір від імені виконавця послуги», – зауважила Юлія Романченко.

Також вона зазначила, що кияни, які вимушено покинули свої домівки через війну, можуть дистанційно оформити договір реструктуризації заборгованості – за допомогою поштового зв’язку або ж підписавши договір електронним цифровим підписом (за технічної можливості).

Отримати дистанційно консультацію, звірити суму заборгованості, подати заяву та копії документів можна через:

Відсутність боргів за спожиті житлово-комунальні послуги позитивно впливає на сталу та стабільну роботу підприємств ЖКГ, дозволяє своєчасно усувати пошкодження та виконувати поточні ремонтні роботи, розрахунки за спожиті енергоносії, закуповувати необхідні матеріали тощо.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]