Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У столиці продовжують укріпляти пам’ятки історії і монументального мистецтва

16 квітня 2022 року, 16:54

У столиці продовжують укріпляти пам’ятки історії і монументального мистецтва місцевого та національного значення. Днями завершено роботи із захисту пам’ятників Засновникам Києва на набережній Дніпра, Григорію Сковороді, Колоні Магдебурзького права. Розпочато закриття Пам’ятного знаку на честь засновників міста Києва на Майдані Незалежності.

Силами працівників Департаменту охорони культурної спадщини та Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації, використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій спільно з волонтерами, громадськими організаціями, благодійними фондами, будівельниками та будівельними організаціями міста закрито та збережено пам’ятники: Володимиру, Богданові Хмельницькому, Ярославу Мудрому, княгині Ользі, Петру Сагайдачному, Тарасові Шевченку, Лесі Українки, Миколі Лисенку, Івану Котляревському, Михайлові Грушевському, Михайлу Булгакову та Миколі Гоголю, а також Проні Прокопівні на Андріївському узвозі і Самсону на Контрактовій площі.

Окрім цього, спільно з відповідними районними державними адміністраціями захищено пам’ятники Максиму Рильському в Голосіївському районі та Володимиру Вернадському – у Святошинському (де укріплено й значну кількість монументів, що не мають статус пам’яток культурної спадщини). Також захищено музеї у Михайлівському монастирі та в будинку Петра І на Подолі.

Пам’ятки, залежно від їхніх розмірів, укривають мішками з піском або будівельними лісами, на яких закріплена опалубочна фанера. Або використовують комбінований метод – із урахуванням сильних вітрів у столиці останнім часом.

До того ж свою допомогу запропонувала італійська фірма, яка спеціалізується на створенні 3D моделювання витворів архітектури. На сьогодні виконують 3D моделі знакових споруд столиці. Такі моделі дадуть можливість відновити їх у разі пошкодження або знищення. Перелік пам’яток для подальшого 3D моделювання узгоджується, робота триває.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]