Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У рамках акції Департаменту охорони здоров’я до Всесвітнього дня серця пройшли обстеження близько 900 киян – Микола Поворозник

30 вересня 2019 року, 14:38

У рамках діагностично-профілактичної акції, яка відбулася у районних консультативно-діагностичних центрах столиці та Київському міському клінічному діагностичному центрі, за один день, 28 вересня, обстежено близько 900 киян. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Серед обстежених у понад 300 пацієнтів діагностовано патології серцево-судинної системи різної складності. Усі ці люди або взяті на спостереження кардіологів, або направлені на дообстеження та лікування у спеціалізовані заклади», – розповів Микола Поворозник.

Він окремо підсумував результати обстежень на виявлення аневризми, які кияни пройшли в рамках акції в Олександрівській клінічній лікарні.

«Особисто мене результати вражають! У неділю, 29 вересня, обстежено 287 киян! У дев’ятьох виявлено аневризму грудного відділу аорти, а у дванадцяти осіб – аневризму черевного відділу. Одному з пацієнтів – чоловіку 77 років, який прийшов на діагностику, – під час обстеження діагностували гострий інфаркт, і він був терміново госпіталізований. Того ж дня чоловіка прооперували – проведено стентування коронарних артерій. Інші пацієнти будуть ретельно дообстежені, та, у разі необхідності, – прооперовані», – зазначив Микола Поворозник.

За його словами, сьогодні такі складні та дороговартісні операції, як відкриті, так і рентгенендоваскулярні закриття аневризми аорти Стент-Графтом, в Олександрівській клінічній лікарні робляться киянам безоплатно.

«Переконаний, що переоцінити користь таких акцій неможливо. Вони мотивують відвідати лікарів навіть тих із нас, хто у буденному житті ніяк не збереться до лікувального закладу, відкладаючи це на потім. Цифри говорять самі за себе: лише за два дні про проблеми зі здоров’ям, у тому числі дуже серйозні, дізналися сотні людей. Сподіваюся усі вони пролікуються і надалі стежитимуть за станом здоров’я разом із медиками та житимуть повноцінним життям», – підсумував Микола Поворозник.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]