Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У столиці визначено 10% житлових будинків, у яких через низький рівень енергоефективності вартість опалення більша за тариф

11 лютого 2016 року, 11:24

У першу чергу в столиці повинні бути термомодернізовані ті житлові будинки, які сьогодні споживають понаднормову кількість тепла для обігріву. За результатами нарахувань у січні визначено близько 10% будинків, де вартість опалення більша, ніж у середньому за тарифом. Це пов’язано із низькою середньодобовою температурою в січні та необхідністю термомодернізації будівель. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За інформацією Українського гідрометцентру, в січні цього року середньодобова температура склала 5,7° морозу. 

«Дійсно, синоптики визначають, що реальна середня температура в січні була нижчою, ніж закладено нормативами для розрахунку тарифу. Ми зафіксували близько тисячі будинків, де людям теплопостачальні організації (ПАТ «Київенерго» та ТОВ «Єврореконструкція») нарахували більше, ніж за тарифом. У той самий час решта будинків має значно нижчі обсяги нарахувань, зокрема, менші за тарифні. Це свідчить, що в зазначених багатоповерхівках треба першочергово здійснювати заходи термомодернізації. Лише за умови якісного утеплення в подальшому можна зменшити обсяги теплової енергії, яка необхідна для обігріву будинку і досягнення комфортної температури у квартирах», – пояснив він.

Петро Пантелеєв наголошує, що місто цього року планує значно розширити в масштабах програми модернізації, у тому числі утеплення, за принципом співфінансування.

«Минулого року мешканці 16 будинків «утеплилися», взявши участь у міському проекті 70% на 30%, де 70% заходів фінансує місто. Для цих будинків, неефективних з точки зору споживання енергії, ми також розробляємо проекти термомодернізації спільного фінансування. Міська влада всіляко сприятиме та підтримуватиме виконання цих проектів, які дозволять значно скоротити витрати мешканців на опалення, тому кошти, вкладені в енергозбереження, окуповуються за 3-5 опалювальних сезони», – запевнив заступник голови КМДА.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]