Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

«Вікові дерева сосни» оголошено ботанічною пам’яткою природи місцевого значення

23 вересня 2021 року, 16:07

Для збереження і відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного та тваринного світу фрагменту лісового кварталу № 52 Дніпровського лісництва «Вікові дерева сосни» присвоєно статус ботанічної пам’ятки природи місцевого значення. Таке рішення прийняли сьогодні 84 депутати Київради.

За словами депутатки Київради Олесі Пинзеник, на території природного об’єкта «Вікові дерева сосни» площею 1 га представлено широке різноманіття флори та фауни, зокрема, цінні рідкісні види.

 «Це рішення дозволить забезпечити сприятливі умови для збереження цінних історичних екземплярів рослинного світу столиці. Тому необхідно встановити особливий режим охорони для унеможливлення забудови даної території та умисного знищення рослинного різноманіття. Київ – місто зелених зон, тому важливо оберігати рідкісні види природного світу і збільшувати кількість природних об’єктів у столиці», – зазначила Олеся Пинзеник.

 Депутатка додала, що велику цінність на зазначеній території становлять великі популяції двох рідкісних первоцвітів, а саме сону широколистого та сону чорніючого, які занесено до Червоної книги України, їхня чисельність налічує близько 120 кущів.

Олеся Пинзеник підкреслила, що сон широколистий охороняється згідно з Бернською Конвенцією про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]