Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: Київ минулого року спрямував до Держбюджету 562 млрд гривень податків. А місту при цьому залишили тільки 49 млрд

11 березня 2021 року, 13:24

Київ у 2020 році спрямував до Держбюджету 562 млрд гривень зібраних податків. А місту при цьому залишили тільки 49 млрд грн. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на засіданні Київради під час обговорення включення до порядку денного проекту звернення Київської міської ради щодо внесення до Конституційного суду України Конституційного подання про визнання неконституційною норми Бюджетного кодексу про зарахування до бюджету столиці всього 40% ПФДО, коли до бюджетів інших українських міст зараховують 60% відповідного податку.

Мова йде про проект звернення до Президента України, Верховної Ради, депутатських фракцій та груп у парламенті, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо внесення до Конституційного суду України Конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини 1 ст. 64 Бюджетного кодексу України.

«За 2020 рік 562 млрд гривень зібраних на території Києва податків спрямували до Державного бюджету. При цьому місту залишили тільки 49 млрд. За рахунок трансфертів з Держбюджету столиця отримала 8,5 млрд. Тому розмови, що, мовляв, Київ дотують, дають багато коштів, – не відповідають дійсності. Давайте відверто говорити, що Київ формує більшу частину Держбюджету. Але нам потрібні справедливі умови формування бюджету столиці. Бо багато питань, що стосуються забезпечення життєдіяльності міста, ми не можемо реалізувати через недостатність фінансового ресурсу. Тому це звернення вкрай важливе. І я неодноразово підіймав питання щодо ПДФО на зустрічах і з Президентом, з Прем’єром та Головою Верховної Ради. Якщо нас не будуть чути, я переконаний, потрібно буде переходити до більш активних дій у відстоюванні інтересів та розвитку столиці», – наголосив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]