Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: Ми робимо все, щоб з 1 вересня столичні учні мали можливість повернутися за шкільні парти

19 серпня 2022 року, 14:28

У столиці планують з 1 вересня відкрити школи для навчання дітей зокрема і в очному форматі. Сьогодні триває підготовка до початку нового навчального року. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час серпневої конференції освітян, що відбулася в Києві.

«Навіть в цих складних умовах, в ситуації воєнного стану ми з вами ухвалили рішення відкрити школи та садочки та розпочати в них новий навчальний рік. Навчальні заклади міста знову прийматимуть учнів, дітей. Це серйозне і відповідальне рішення. Тому тут сьогодні освітяни і зібралися, щоб обговорити, як підготовлені наші школи і садки до роботи в нинішніх умовах. Бо безпека і життя дітей – це найголовніше», – сказав Віталій Кличко.

Мер Києва подякував освітянам столиці, які з перших днів широкомасштабного варварського вторгнення росії показали свою сміливість і відданість професії. Кожен зайняв свою лінію оборони. Хтось пішов воювати, інші – залишились на своїх постах заради дітей. Щоб допомагати, навчати, щоб діти могли завершити навчальний рік. 20 відсотків освітян виїхали з Києва, але навіть віддалено підтримували освітній процес, працювали онлайн.

«Я хочу нагадати, що і два попередніх роки були непростими для освітнього процесу – через пандемію коронавірусу. Та все ж війна стала найбільшим випробуванням для кожного з нас. І навіть в умовах воєнного стану ми продовжуємо вкладати кошти в освіту за тими напрямами, які є нагальними. Це ремонт та облаштування укриттів, протипожежні заходи, підготовка до осінньо-зимового періоду та підготовка до нового навчального року. Загалом на це з міського бюджету виділили майже 460 млн гривень», – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що задля безпеки дітей та вчителів у школах та садках міста здійснили моніторинг укриттів та приміщень понад 1 тисячі закладів освіти – щодо можливості їх використання як найпростіших укриттів та склали акти оцінки цих приміщень. На сьогодні обстежили 100% закладів освіти та склали акти оцінки 67% укриттів при закладах освіти.

«Ще раз наголошую – облаштування укриттів у наших школах та садках – це найголовніше питання в підготовці навчальних закладів. Бо йдеться про життя та здоров’я наших дітей. Тому прошу серйозно поставитися до цього питання», – підкреслив Віталій Кличко.

У столиці для очного навчання дітей відкриють тільки ті школи, де облаштовані найпростіші укриття. Заклади ж, в яких і поруч з якими немає укриттів, працюватимуть в онлайн форматі.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]