Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: Місто самотужки готує додаткові ліжко-місця для лікування хворих на коронавірус

19 жовтня 2020 року, 12:14

Столиця самотужки готує додаткові ліжко-місця для лікування хворих на COVID-19. Про це мер Києва заявив під час онлайн прес-конференції.

«Місто сьогодні самотужки і готує додаткові ліжка в лікарнях, і обладнує відділення, і виділяє кошти з резервного фонду столиці. Робить все, щоб захистити здоров’я і життя киян», – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що відповіді на звернення міської влади щодо прийому хворих киян в обладнані лікарні з медперсоналом Академії медичних наук, МОЗу та відомчі медзаклади столиця від уряду досі не отримала.

Натомість днями Київ отримав доручення від МОЗ про забезпечення в опорних лікарнях 80% ліжок киснем.

«Для цього держава виділила Києву – поки що на папері – 29,6 млн грн. І визначила, що ці роботи ми повинні здійснити до 1 листопада. Разом із тим, уряд не вніс жодних змін у порядок закупівель робіт з капітального ремонту. Щодо спрощення цієї процедури. А сьогодні тільки процедура закупівлі займає близько двох місяців! І, якщо врахувати ще й ремонтні роботи, то до 1 листопада встигнути – нереально», – підкреслив мер Києва.

Він зазначив, що таке доручення від Кабміну отримали всі регіони. І, зважаючи на те, що кошти досі не надійшли, то «допомогою» держави назвати це складно.

Разом із тим, Київ постійно самотужки працює над організацією відлагодженої системи кисневого постачання, а також забезпеченням кисневими концентраторами опорних лікарень. Адже це є однією із умов для прийому хворих на коронавірус. Із початку року на ці потреби місто з бюджету виділило майже 14 мільйонів гривень.

«Кількість пацієнтів, які потребують госпіталізації, постійно збільшується. Тому місто вже розгорнуло майже 2800 ліжок у 22 столичних лікарнях. 19 із цих лікарень вже приймають пацієнтів з вірусом. Три лікарні готуються і облаштовують відділення для лікування хворих на COVID-19. Це – Київський міський центр радіаційного захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та столичні лікарні №№ 12 та 18», – сказав Віталій Кличко.

Він повідомив, що у стаціонарах столичних медзакладів сьогодні лікується 1761 хворий на коронавірус. Із них 29 дітей, 367 пацієнтів – у важкому стані, 621 отримує кисневу підтримку, 31 – під апаратами ШВЛ.

Іще 173 пацієнти перебувають у лікарнях із підозрою на коронавірус. Пневмонію у столичних медзакладах лікують 560 хворих.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]