Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко на Київраді: «Ми повинні ухвалити рішення про додаткове фінансування транспортних підприємств. Бо не можемо допустити зупинки комунального громадського транспорту!»

10 вересня 2020 року, 12:14

Депутати Київради мають ухвалити рішення про додаткове фінансування комунальних підприємств-перевізників – «Київського метрополітену» та «Київпастрансу». Аби не допустити зупинки комунального громадського транспорту. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на початку засідання Київської міської ради.

«Ми повинні нарешті ухвалити зміни до бюджету столиці та програми соціально-економічного розвитку. Бо пандемія вплинула на економіку міста. Криза зменшила надходження до бюджету столиці. І нам критично необхідно перерозподілити кошти на найважливіші сфери – і на медицину та соціальний захист, і на втілення інфраструктурних проектів. Зокрема, потрібно ухвалити рішення про додаткове фінансування комунальних підприємств-перевізників. Для виплати заробітних плат їх працівникам. Йдеться про «Київський метрополітен» та «Київпастранс». Бо ми не можемо допустити зупинки комунального громадського транспорту!» – наголосив мер Києва.

Щоб забезпечити стабільну роботу метрополітену і своєчасну виплату зарплат, обсяги бюджетних асигнувань підприємству потрібно збільшити на 162 мільйона гривень. Щодо «Київпастрансу», то заборгованість підприємства із виплати зарплати вже сягнула понад 77 мільйонів гривень. Доходи підприємства-перевізники втратили під час суворих обмежень. Метро під час карантину не перевозило пасажирів більше двох місяців. А наземний громадський транспорт працював у спецрежимі.

У результаті, втрати метрополітену за період із 17 березня по 25 травня склали майже 621 мільйон. А «Київпастранс» щомісяця під час суворих обмежень втрачав 162 мільйона гривень.

«Ми вже кілька засідань не можемо ухвалити рішення для забезпечення роботи транспортної сфери та надання послуг з перевезення киян. Профспілки неодноразово зверталися до Київради. Тепер вони вимагають після сьогоднішнього голосування оприлюднити його результати. Поіменно і з фото кожного депутата – хто і як голосував. І я вже надав доручення зробити це оперативно, після голосування. Бо я чув різні причини від депутатів минулого разу – не доїхав на засідання, виходив із залу, «ну ви ж розумієте – політика»… Не розумію! Я розумію одне – міське господарство повинне працювати. Кияни повинні отримувати сервіс. Зокрема, і можливість користуватися громадським транспортом! А Київ має і надалі розвиватися і втілювати необхідні для комфорту людей проекти! Для цього нас сюди і обирали!» – наголосив Віталій Кличко.

Засідання Київської міської ради

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua