Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко показав Дмитру Разумкову, як у Київраді працює система «Рада-4», що унеможливлює неперсональне голосування (+фото)

24 лютого 2021 року, 14:36

Мер Києва Віталій Кличко показав голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, як у Київраді працює система голосування «Рада-4», що унеможливлює неперсональне голосування депутатів.

Віталій Кличко продемонстрував, що реєстрація кожного депутата в системі відбувається за допомогою спеціальної іменної картки, а процес голосування потребує натискання двох кнопок одночасно. При цьому утримувати кнопки необхідно весь час, поки триває процедура голосування. Таким чином, депутат не може проголосувати і за себе, і за когось із колег. На відміну від системи «Рада-3», якою послуговуються у парламенті.

Також система «Рада-4» передбачає використання пультів, де можна ознайомитись із порядком денним засідання, проектами рішень Київради, а також записатися на виступ.

«Голосування відбувається виключно, коли ти натискаєш одночасно дві кнопки і чекаєш до завершення волевиявлення. В іншому разі голос не буде зараховано. Це унеможливлює голосування за іншого депутата. Ми є єдиною радою в країні, де унеможливили неперсональне голосування, – зазначив Віталій Кличко. – Жодного разу з 2015 року, відколи встановили цю систему, у нас не було блокування трибуни, бійок чи конфліктів. Якщо депутати не погоджуються з голосуванням за ті чи інші проекти рішень, вони виймають картки. Кворуму немає – і нам потрібно шукати компроміс».

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков особисто випробував, як працює система «Рада-4».

«Система «Рада-3», що працює в парламенті, уже морально застаріла. І її потрібно буде змінювати. Система в Київраді – це гарний приклад унеможливлення неперсонального голосування. Ми зараз вивчаємо різні варіанти технологій, які можна було б запровадити в парламенті. У тому числі, і технологію, пов’язану із відбитком пальця. Але ми також втілюємо варіанти постійних змін нинішньої системи – як компромісний варіант, щоб не витрачати зайві бюджетні кошти», – сказав Дмитро Разумков.

Нагадаємо, Київрада – перший і поки що єдиний представницький орган місцевого самоврядування, який встановив інноваційну систему для голосування «Рада-4» ще у 2015 році. Саме тому досвід Києва може стати гарним прикладом у запровадженні практики подолання «кнопкодавства» й унеможливлення політичної корупції.

Демонстрація голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, як працює система голосування «Рада-4», що унеможливлює неперсональне голосування депутатів Київради

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]