Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко проїхався в уже другому потязі з вагонів метро, які Київ отримав від Варшави. Відсьогодні потяг курсує зеленою гілкою столичної підземки

04 квітня 2024 року, 13:58

Сьогодні на маршрут зеленої гілки столичного метро вийшов уже другий потяг із вагонів, які Київ отримав від Варшави. Мер столиці Віталій Кличко оглянув потяг та проїхався в ньому київською підземкою. Експлуатацію першого такого потягу почали на цій гілці в листопаді минулого року. Загалом минулого року в якості благодійної допомоги Варшава передала Києву 60 вагонів метро. Це стало можливим завдяки підписаному у 2022 році листу між столицями Польщі та України щодо безоплатної передачі цих вагонів варшавського метрополітену.

«Нагадаю, транспортування до Києва всіх 60 варшавських вагонів тривало 7 місяців. Останній поїзд прибув до столиці наприкінці жовтня минулого року. Отримані вагони належать до рухомого складу серії № 81, який також експлуатується і в київському метро. Більшість вагонів із Варшави насамперед використовують в якості технічних донорів для капремонтів діючого рухомого складу, оскільки 80% парку вагонів столичного метро складають вагони, що виготовлені за радянських часів. Тому допомога польських друзів допомагає забезпечувати безперебійну роботу київського метро та безпеку руху поїздів. Але не всі вагони стають донорами та йдуть на запчастини. Після відповідної експертизи минулого року з 5-ти вагонів, які були в найкращому стані, працівники київського метрополітена зібрали перший адаптований поїзд. Із листопада він постійно курсує на Сирецько-Печерській лінії метро. І сьогодні вийшов на лінію повноцінно переобладнаний другий п’ятивагонний зчеп. Він теж курсуватиме зеленою лінією. Цей поїзд так само має деякі оголошення та написи польською мовою, на знак подяки польським колегам», – сказав Віталій Кличко.

Він також зазначив, що вже тривають роботи з адаптації 2-х вагонів, що стануть частиною третього польського поїзду. Його вихід на лінію запланований до кінця літа цього року.

Запуск другого потягу із вагонів метро, які Київ отримав від Варшави (фото – КМДА, Любов Голуб’ятнікова)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]