Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко закликав депутатів ухвалити звернення Київради до Уряду щодо невідкладної передачі будівлі Гостиного двору в комунальну власність громади столиці 

11 лютого 2021 року, 11:25

На сьогоднішньому засіданні Київради депутати повинні ухвалити звернення до Кабінету Міністрів України щодо невідкладної передачі будівлі Гостиного двору в комунальну власність громади столиці. На цьому мер Києва Віталій Кличко наголосив під час відкриття засідання Київської міської ради.

«Сьогодні ми маємо ухвалити звернення Київради до Кабінету Міністрів щодо невідкладної передачі будівлі Гостиного двору в комунальну власність громади столиці. Це – спільне подання. Моє як мера і представників усіх семи фракцій Київради. Я вдячний депутатам за таку спільну позицію! Адже вже скільки років ми з громадою столиці відстоюємо повернення місту цієї пам’ятки архітектури. Нас водять по колу. А приміщення тим часом руйнується! Ми вже могли б приступити до відновлення будівлі, в комплексі з реконструкцією Контрактової площі та реалізацією концепції Пішохідного Подолу», – наголосив мер Києва.

Віталій Кличко зауважив, що місто пройшло всі обговорення, бюрократичні процедури, погодження з урядовцями – міністерствами фінансів, економіки, юстиції, мінрегіонбуду та Фонду Держмайна. Але процес заблокувало Міністерство культури.

«Я переконаний, що це – навмисне затягування часу, протягом якого Гостиний двір стоятиме в такому ж стані і руйнуватиметься! Бо Мінкульт повинен заново пройти всі бюрократичні процедури, які до цього подолало місто. А потім – вкласти кошти в реконструкцію об’єкту», – підкреслив Віталій Кличко.

Він зазначив, що місто готове здійснити реконструкцію Гостиного двору, створити в ньому громадський простір, музей Києва, розмістити інші експозиції, які вже були обговорені з громадськістю, з Києво-Могилянською академією.

«Я поділяю і думку, що Україні потрібен Музей сучасного мистецтва. Тому міська влада сприятиме реалізації такого задуму. Буде це в Гостиному дворі чи в іншій будівлі, стане зрозуміло після експертизи щодо придатності цієї пам’ятки архітектури для повноцінного розгортання такого Музею. Зрештою, Гостиний двір може вмістити кілька музейних інституцій, ставши культурним центром Подолу і столиці загалом. Тому, я переконаний, Уряд повинен передати Гостиний двір громаді Києва! Так ми врятуємо пам’ятку і зробимо з неї справжню перлину української столиці. Кияни на це чекають вже давно», – наголосив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]