Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Володимир Бондаренко: Міністерство культури та інформаційної політики України не включило садибу Барбана до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

20 серпня 2021 року, 15:47

У столиці планують ввести мораторій на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель з метою унеможливлення їх знищення.

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, за останні три роки від Київської міської державної адміністрації до Міністерства культури та інформаційної політики України направлено подання про занесення 1 542 пам’яток та щойновиявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, але наразі включено лише 73 об’єкти.

«Неможливо захистити будинки без статусу, досі 1 469 об’єктів не включені до реєстру, це також стосується і садиби Барбана. На наступне пленарне засідання Київська міська рада за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка внесено проєкт рішення на тимчасову заборону (мораторій) на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель до повного дослідження та визначення історичної та культурної цінності цих об’єктів згідно із Законом України «Про охорону культурної спадщини». Історичні будівлі необхідно захистити від знищення, адже це архітектурна спадщина України», – зазначив Володимир Бондаренко.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]