Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Володимир Прокопів: Столична влада закликає Кабмін передати будинок Сікорського в комунальну власність та внести низку об’єктів культурної спадщини до Держреєстру

13 травня 2021 року, 12:42

Київська міська рада має сьогодні звернутися до Кабінету Міністрів України щодо безоплатної передачі будинку, у якому мешкав видатний авіаконструктор Ігор Сікорський із родиною у комунальну власність. Як наголосив профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів, наразі пам’ятка національного значення перебуває в аварійному стані, під загрозою остаточного руйнування та знищення. Тому потребує робіт із консервації та реставрації.

Він зазначив, що наразі будівля належить державі та перебуває у віданні Міністерства оборони України. Проте балансоутримувач не здійснює відповідних заходів, спрямованих на охорону та збереження пам’ятки.

«Понад 20 років будинок Сікорського держава не може привести до належного стану. Якщо так буде і надалі, ми ризикуємо взагалі залишитися без пам’ятки. Київрада ще у 2017 році підтвердила готовність прийняти будинок у комунальну власність, щоб зберегти будівлю. Проте Уряд затягує цей процес. І моє завдання як відповідального за охорону культурної спадщини столиці домогтися передачі будинку Сікорського на баланс міста та зробити все для його збереження», – зазначив Володимир Прокопів.

Окрім того, заступник голови КМДА зазначив, що Київрада також має закликати Кабінет Міністрів України внести низку об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

«Міністерство культури уже кілька років не може почути міську владу і розглянути можливість занесення до Держреєстру близько півтори тисячі пам’яток. Через незрозуміле затягування об’єкти руйнуються, адже місто не може без відповідних дозволів розпочати реставрацію», – розповів Володимир Прокопів.

«Як профільний заступник голови КМДА буду добиватися від Мінкульту якнайшвидше внести відповідні об’єкти до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, аби зберегти культурну спадщину міста», – підкреслив Володимир Прокопів.

Будинок Сікорського

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua