Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

«Якісна організація доступу до інформації – один з пріоритетних напрямів роботи апарату КМДА», – Дмитро Загуменний

28 вересня 2020 року, 17:26

Якісна організація доступу до інформації, розпорядником якої є міська влада, – один з пріоритетних напрямів роботи апарату КМДА. Про це на своїй сторінці у Facebook написав керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний із нагоди Міжнародного дня загального доступу до інформації, що цьогоріч відзначають уперше.

«28 вересня світ уперше відзначає Міжнародний день загального доступу до інформації. І це ще один привід нагадати, що столична влада відкрита і публічна, а якісна організація доступу до інформації, розпорядником якої є міська влада, – один з пріоритетних напрямів роботи апарату КМДА», – розповів Дмитро Загуменний.

Він повідомив, що із початку 2020 року в Управлінні інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації апарату КМДА зареєстрували понад 5500 запитів на доступ до публічної інформації, а також понад 3000 журналістських запитів.  

«Спостерігаючи за зростанням кількості запитів ми бачимо, що протиепідемічні обмеження не позначилося ані на можливості, ані на бажанні киян отримувати інформацію», – підкреслив Дмитро Загуменний та додав, що запитувачі тепер частіше користуються електронними засобами зв’язку. Тим більше, що на офіційному порталі Києва розміщена зручна онлайн-форма для подачі запитів на інформацію.

«Аналізуючи, що у нас запитують громадяни, ми намагаємося діяти проактивно – публікувати потрібну їм інформацію на офіційному порталі, не чекаючи на запити. Наприклад, розуміючи важливість оперативного інформування мешканців столиці про протиепідемічні заходи та обмеження, що діють у столиці у зв’язку із пандемією, на сайті була створена окрема рубрика про протидію COVID-19, де зібрані останні рішення, ухвалені міською владою; контакти та рекомендації, які можуть знадобитися у кризових ситуаціях; останні новини, що стосуються коронавірусу та інша корисна інформація», – зазначив керівник апарату КМДА.

Нагадаємо, що 28 вересня проголошено Міжнародним днем загального доступу до інформації. 15 жовтня 2019 року відповідну резолюцію схвалили на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Ініціаторами проголошення цього дня виступила Україна і ще п’ять країн.

Довідково.

Подати запит на інформацію, розпорядником якої є Київська міська державна адміністрація, можна:

1. Заповнивши онлайн-форму подачі запиту.

2. Склавши текст запиту в довільній формі або скориставшись шаблоном формита надіслати одним із способів, найзручнішим для вас:

  • електронною поштою: [email protected]
  • поштою на адресу: вул. Хрещатик, 36, 01044, м. Київ (на конверті вказати: «Запит на інформацію»).

3. Зателефонувавши за номерами: (044) 202-75-53, (044) 202-76-42, щоб подати запит усно.

Також можна залишити запит на інформацію у скриньці, розміщеній біля центрального входу до адмінбудівлі на вул. Хрещатик, 36.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]