Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

З орендарями, які використовують земельні ділянки не за цільовим призначенням, договори оренди можуть бути розірвані

17 листопада 2021 року, 9:08

У Київській міській раді відбулося перше засідання робочої групи щодо напрацювання механізму виявлення, припинення та запобігання виникненню фактів використання земельних ділянок Києва не за цільовим призначенням.

До складу робочої групи увійшли депутати Київської міської ради: Юрій Федоренко, Олександр Міщенко, Олена Марченко, Дмитро Калініченко, Григорій Маленко, Юлія Симуніна, Юрій Сулига.

За словами депутата Київської міської ради, секретаря постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Юрія Федоренка, було отримано велику кількість скарг від киян стосовно того, що земельні ділянки використовуються не за цільовим призначенням.

Наприклад, на ділянці, орендованій із комунальної власності міста, згідно з містобудівною документацією повинна бути виробнича база, а фактично там будується новий торговельний центр. Даний факт негативно відображається на надходженнях до місцевого бюджету, оскільки відсоткова ставка орендної плати для виробництва є значно меншою, ніж для ТЦ.

«Наразі оформлено попередній перелік адрес порушників, які підготовлено разом з Департаментом земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації. Зібрано понад 3 600 договорів оренди, кожен з яких буде перевірятися на виконання всіх умов співпраці. До орендарів, які використовують землю не за цільовим призначенням та не розраховуються з містом повністю, запроваджуватимуться дії реагування: або приведення договорів до відповідності фактичного використання, або розірвання договорів», – розповів Юрій Федоренко.

Як зазначив депутат Київської міської ради, перший заступник голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Григорій Маленко, на засіданнях робочої групи вивчатиметься перелік земельних ділянок, які використовуються орендарями з порушеннями умов договорів.

«Орендарі, які свідомо користуються ділянками не за цільовим призначенням мають нести відповідальність. За різними оцінками бюджет міста недоотримує майже 5 млрд грн надходжень. Фактично це 20 нових шкіл, або 50 комфортних парків щороку», – наголосив Григорій Маленко.

У Київській міській раді додали, що у відповідального бізнесу, який свідомо ставиться до співпраці з містом та розуміє, що у нього можуть бути порушення, ще є час привести до належного стану документацію.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]