Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Дитина народилася за кордоном: як отримати державну допомогу

Для отримання державної допомоги при народженні дитини за кордоном, один із батьків може поштою надіслати заяву та необхідні документи до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Відповідні зміни затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 340 і діють у період воєнного стану. 

Як роз’яснює Департамент, батьки, чиїм зареєстрованим місцем проживання є Київ, мають надіслати документи на поштову адресу свого районного управління праці та соціального захисту населення.

Документи, що засвідчують народження дитини, видають українські консульства або дипломатичні установи (посольства) у країні народження дитини. Щоб ці документи легалізувати, потрібно зробити офіційний переклад українською мовою, завірений консульською печаткою.

Зауважте, що батьки (опікуни) дітей, народжених в Україні, звертаються із заявою особисто до ЦНАПу за місцем проживання (перебування) або через електронні додатки «Дія» та «єМалятко».

Відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів, допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Для призначення допомоги при народженні дитини за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:

1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.

Додаткову інформацію з питання надання допомоги можна отримати за тел.: (044) 408-03-35.

Довідково.

Допомога при народженні дитини надається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Державна допомога сім’ям з дітьми виплачується щомісяця за вибором: або через «Укрпошту» за місцем проживання, або шляхом перерахування коштів на особовий рахунок, відкритий в установі уповноваженого банку.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини. Згідно із Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» установлено, що визначені статтею 6 цього Закону, строки звернення щодо призначення державної допомоги сім’ям з дітьми продовжуються на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, та один місяць після дати його завершення.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]