Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Соціальні гарантії та фінансове забезпечення резервістів

 

Від початку повномасштабної збройної агресії росії проти України всі резервісти долучилися до своїх підрозділів Територіальної оборони Збройних сил України та почали виконувати бойові завдання з відсічі ворога.

Інформація, зазначена в розділі, стосується винятково мирного часу.

 

Які соціальні гарантії та пільги передбачені для резервістів?

У мирний час на період проходження зборів офіційно працевлаштовані резервісти звільняються від виконання обов’язків зі збереженням робочого місця та середнього заробітку за період зборів – відповідні фінансові виплати проводяться як під час зборів, так і в кінці року. У разі захворювання чи травми в період зборів резервіст має змогу отримати амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу в медичних закладах ЗСУ. Після призову за мобілізацією резервіст отримує всі переваги військовослужбовця.

Яке фінансове забезпечення резервістів?

Заняття у вихідні дні проводяться у добровільному порядку. У той же час, проєктом фінансової програми КМДА «Захисник Києва» на 2022-2024 роки передбачено безкоштовне перевезення резервістів до місць занять, забезпечення формою для занять та інші мотиваційні заходи.

Фінансові виплати під час зборів.

Резервістам, які призвані на зборові заходи, сплачують добові, грошову виплату (залежно від військового звання), одноразове грошове заохочення (для тих, хто виконав програму підготовки та не припустився правопорушень) і середній заробіток тим, хто працює на підприємствах, в установах чи організаціях. Безробітним резервістам теж передбачені виплати на час зборів — у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Розмір грошової виплати резервістам за час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві поступово збільшується.

Чи може резервіст зробити кар’єру в резерві?

Так, резервіст може отримувати чергові сержантські, офіцерські звання, здобувати військову освіту.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]