Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Рекомендації для суб’єктів господарювання, які здійснюють тестування персоналу методом ІФА

Рекомендації для суб’єктів господарювання, які систематично здійснюють тестування персоналу (працівників) методом ІФА

Тестування персоналу (працівників) методом ІФА (імуноферментного аналізу) здійснюється з метою раннього виявлення джерела інфекції та запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 в організованих трудових колективах.

У разі виявлення позитивних результатів тестування у конкретної особи, така особа відсторонюється від роботи та скеровується до закладу охорони здоров’я (амбулаторно-поліклінічного закладу) за місцем обслуговування для встановлення діагнозу та подальшої тактики.

Моніторинг за особами, які перебували в контакті із працівником з позитивним результатом тестування, здійснюється протягом 14 днів після останнього контакту, і включає вимірювання температури, оцінку скарг та лабораторне обстеження.

Відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.06.2020 №1411 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», контакт визначається як:

  • особа проживає в одному домогосподарстві (квартирі, будинку) з хворим на COVID-19;
  • особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання);
  • особа мала незахищений контакт (без використання ЗІЗ) із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок);
  • особа контактувала із хворим(и) на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови НЕ використання відповідних ЗІЗ або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок);
  • особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.

У разі появи у контактного працівника клінічних проявів респіраторного захворювання, такий працівник має залишитись вдома та повідомити про це заклад охорони здоров’я (амбулаторно-поліклінічний заклад) за місцем обслуговування.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]