Рекомендації для суб’єктів господарювання, які здійснюють тестування персоналу методом ІФА
Рекомендації для суб’єктів господарювання, які систематично здійснюють тестування персоналу (працівників) методом ІФА
Тестування персоналу (працівників) методом ІФА (імуноферментного аналізу) здійснюється з метою раннього виявлення джерела інфекції та запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 в організованих трудових колективах.
У разі виявлення позитивних результатів тестування у конкретної особи, така особа відсторонюється від роботи та скеровується до закладу охорони здоров’я (амбулаторно-поліклінічного закладу) за місцем обслуговування для встановлення діагнозу та подальшої тактики.
Моніторинг за особами, які перебували в контакті із працівником з позитивним результатом тестування, здійснюється протягом 14 днів після останнього контакту, і включає вимірювання температури, оцінку скарг та лабораторне обстеження.
Відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.06.2020 №1411 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», контакт визначається як:
- особа проживає в одному домогосподарстві (квартирі, будинку) з хворим на COVID-19;
- особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання);
- особа мала незахищений контакт (без використання ЗІЗ) із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок);
- особа контактувала із хворим(и) на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови НЕ використання відповідних ЗІЗ або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок);
- особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.
У разі появи у контактного працівника клінічних проявів респіраторного захворювання, такий працівник має залишитись вдома та повідомити про це заклад охорони здоров’я (амбулаторно-поліклінічний заклад) за місцем обслуговування.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]