Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

21 вересня в Музеї видатних діячів української культури – День відкритих дверей (+фото)

19 вересня 2023 року, 12:54

У четвер, 21 вересня, в Музеї видатних діячів української культури (вул. Саксаганського, 93-97) пройде День відкритих дверей. У цей день з експозиціями музею можна ознайомитися безкоштовно. Про це повідомляє Департамент культури КМДА.

Музей видатних діячів української культури – це комплекс меморіальних будинків, у яких проживали родини Лесі Українки, Миколи Лисенка та Михайла Старицького. Згодом поряд почав жити і Панас Саксаганський, а Іван Франко заходив у гості, коли приїздив до Києва.

Свого часу тут був центр культурного життя України.

Будинок Лесі Українки. Серед експозицій розміщена літературна добірка про шлях поетеси. У меморіальних кімнатах відтворені інтер’єри, меблі та інші побутові речі 19 ст. Також у будинку розміщена експозиція «Іван Франко і Київ».

Будинок Миколи Лисенка. Родина композитора винаймала другий поверх. Постійна виставка висвітлює шлях композитора, а в меморіальних кімнатах збережено автентичний паркет, ліпнину та кахляні грубки.

Будинок Михайла Старицького. Експозиція складається з меморіальної квартири письменника та тематичної частини, присвяченої життю і творчості корифея українського театру, а також його нащадків.

Загалом у Музеї видатних діячів української культури регулярно відбуваються тематичні виставки та інтерактивні події.

Так, до 31 жовтня триватиме Історична мультимедійна виставка про репресії української інтелігенції  «[Не]знищен[н]і». Арешти людей із найближчого оточення родин Старицьких і Косачів, звинувачення чоловіка Лесі Українки, ув’язнення онуки Михайла Старицького, переслідування родини Івана Франка та показові суди над представниками української інтелігенції – експозиція розповідає про тих, хто особисто відчув на собі каток тоталітарної машини. Вхід вільний.

Також працює інтерактивна локація в будинку Михайла Старицького «Салон Проні Прокоповни». Тут можна приміряти капелюшки, посидіти на фотелі, дивані чи кріслі, розглянути оригінальні тогочасні журнали мод, послухати справжній патефон та побачити купу інших цікавих дрібничок.

Локація працює щодня з 10:00 до 18:00 (окрім вівторка).

Щосуботи о 12:00 відбуваються традиційні чаювання на веранді будинку Миколи Лисенка.

Запис за тел: 044-288-06-18; 044-289-02-91, 063-724-21-98; 050-353-59-75 (Viber); 068-70-331-83 (Telegram).

21 вересня о 16:00 працюватиме лекторій «Косачі, Старицькі, Франки: як радянська влада намагалася знищувати українські родини» Для участі необхідна попередня реєстрація https://forms.gle/8x5iMFHrC1jakefZ6

Екскурсія «Історії старого подвір’я: Гостини» відбудеться 24 вересня о 12:00. Запис – 067-246-52-97 (Telegram).

Відкрита лекція «Тобілевичі та український культурний рух кінця ХІХ – початку ХХ століття» (спільно з Культурним Проєктом) відбудеться 28 вересня о 19:00 на платформі Zoom.

Дізнатися про актуальні заходи Музею видатних діячів української культури можна на сайті, у Instagram та Facebook.

Музей видатних діячів української культури – Український Парнас (фото – КМДА, Михайло Криволапов)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]