Версія для людей із вадами зору

До кінця року на всіх станціях та тунелях київського метро з’явиться швидкісний мобільний інтернет 4G  – Максим Бахматов

12 березня 2020 року, 13:50

Сьогодні депутати Київської міської ради затвердили механізми для запуску 4G у метро. Відтепер мобільні оператори зможуть запустити 4G на всіх станціях та тунелях київського метрополітену, а інтернет-провайдери – розвивати свої мережі у столиці. Про це повідомив радник Київського міського голови Максим Бахматов.

«Це довгоочікувана подія для киян. Відтепер ми зможемо будувати систему сервісів, пов’язаних із сучасним містом, тому що нарешті отримаємо швидкісний інтернет», – пояснив Максим Бахматов.

«Сьогодні ми затвердили чесні правила співпраці комунальних підприємств та установ із операторами мобільного зв’язку. Тож вони тепер щомісяця легально сплачуватимуть податки в столичний бюджет за користування інфраструктурою міста. З прийняттям цього рішення очікуємо появу 4G у метрополітені і загалом кращу якість зв’язку», – зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.

Із 5 березня вже запрацював 4G на станції метро «Академмістечко». Ще на 8 станціях метро оператори планують запустити 4G протягом першого півріччя, а на всіх станціях – до кінця 2020 року.

Відповідно до рішення Київради, розмір оплати за доступ операторів до інфраструктури міста буде визначатися підприємствами, установами та комунальними організаціями, які є їхніми балансоутримувачами чи власниками. Відповідні суми не мають перевищувати розмір, який встановлений статтею 17 ЗУ «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».

Нагадаємо, що у липні 2019 року оператори в рамках тендеру обрали компанію Huawei у якості постачальника рішення для будівництва спільної 4G мережі у столичному метрополітені. Технічне рішення від Huawei дозволяє використовувати одну базову станцію одразу всім трьом операторам.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua