Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ долучився до міжнародної програми «Міста долають діабет» для боротьби з поширенням цукрового діабету (+фото, відео)

19 листопада 2021 року, 14:41

Київ долучився до міжнародної програми «Міста долають діабет» (Cities Changing Diabetes), основна мета якої – вчасна діагностика, якісне лікування та профілактика цукрового діабету серед населення. Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко та генеральний директор компанії «Ново Нордіск Україна» Владислав Мороз урочисто підписали Протокол про наміри щодо співробітництва у сфері боротьби з цукровим діабетом у Києві.

Відтак столиця України офіційно стала 41 містом-партнером, яке доєдналося до програми в усьому світі. «Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету.

«Кожна країна прагне, аби її громадяни були здоровими, жили довго та в достатку. Для цього, зокрема, 7 років тому в Данії заснували програму «Міста долають діабет», яка спрямована на зменшення поширення цукрового діабету у містах. Хвороби, яка має дуже багато ризиків для здоров’я людей та для держави. Залучившись у 2014 році підтримкою Центру діабету Steno в Копенгагені, Університетського коледжу Лондона (UCL) та компанії «Ново Нордіск» ми зробили багато для покращення здоров’я жителів міст у Данії і у всьому світі. Саме у партнерстві та злагодженій роботі усіх сторін ховається секрет успіху нашої програми. Переконаний, що Київ продовжить нашу велику місію й працюватиме на покращення здоров’я своїх жителів», – сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен.

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко розповіла, як у Києві допомагають хворим на цю небезпечну недугу:

«У Києві зареєстровано понад 85 тисяч хворих на цукровий діабет. Місто вже не перший рік дбає про них: довгий час ми співфінансували закупівлю інсулінів для киян, наразі забезпечуємо хворих тест-смужками для контролю рівня глюкози у крові, витратними матеріалами до експрес-аналізаторів для вимірювання глікованого гемоглобіну, інсуліновими помпами. Також забезпечуємо дітей препаратами глюкагону для невідкладної терапії гіпоглікемій. Із наступного року в рамках нової міської цільової програми передбачається проведення для киян скринінгу з метою ранньої діагностики цукрового діабету та для визначення рівня холестерину. Ми завжди раді ініціативам, які доповнюють наявні міські заходи шляхом співпраці з міжнародними партнерами, соціально відповідальним бізнесом та пацієнтськими організаціями. Переконана, що така синергія принесе ще більше користі киянам».

У рамках програми «Міста долають діабет» у Києві заплановано кілька ключових напрямків:

  • підвищення обізнаності мешканців про фактори ризику діабету й ожиріння, необхідність вести здоровий спосіб життя: соціальна реклама у транспорті, інформаційні онлайн-ефіри, тематичні майстер-класи;
  • популяризація щорічної регулярної діагностики стану здоров’я та організація регулярної діагностики (скринінгів) на неінфекційні хвороби: Мобільні станції здоров’я, де безкоштовно тестуватимуть на діабет;
  • побудова спільнот для зміцнення здоров’я громадян. Створення партнерських відносин із пацієнтськими організаціями, спільнотами лікарів та освітян;
  • інтеграція охорони здоров’я в усі політики міста для комплексного вирішення проблем, пов’язані з поширенням діабету та ожиріння в Києві. 

«Здоров’я – це спільна відповідальність пацієнта, лікаря, сім’ї та суспільства. В Україні поширеність діабету і ускладнень, спричинених цим захворюванням, значно вища, ніж в інших європейських країнах. Наше завдання полягає у тому, аби вирішувати проблему поширення діабету комплексно: проводити освіті заходи серед населення, навчати їх здоровому способу життя, надавати усі можливості для якісної медичної діагностики та лікування. Водночас працювати із професійними спільнотами та організаціями, залучитися підтримкою органів державної та місцевої влади для вирішення проблемних питань. Лише так спільно, разом із партнерами, ми можемо покращити здоров’я населення та зменшити поширення цукрового діабету, його ускладнень та інвалідизації людей. І саме Київ може стати прикладом для інших міст в Україні у впровадженні новітніх підходів у подоланні діабету та ожиріння», – наголосив генеральний директор компанії «Ново Нордіск Україна» Владислав Мороз.

«Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету. Запустили ініціативу у 2014 році у Данії Центр діабету Steno в Копенгагені, Університетський коледж Лондона (UCL) та компанія «Ново Нордіск». За 7 років програма охопила  40 міст та понад 200 мільйонів людей у всьому світі.

Відеозапис презентації програми та підписання Декларації у Києві доступний за посиланням: https://www.facebook.com/NovoNordiskUA/videos/957824721747990.

Довідково.

Цукровий діабет є одним із найпоширеніших неінфекційних захворювань у світі. Кількість хворих зростає тривожними темпами. Станом на 2017 рік у світі було близько 400 млн хворих із діабетом. Якщо нічого не змінювати, то до 2045 поширеність цукрового діабету досягне 700 млн осіб.  Дві третини людей із діабетом живуть у містах.

В Україні нині живуть із діабетом близько 3,5 млн українців, але лише 1,2 млн знають про свій діагноз та отримують потрібне лікування. За даними опитування лікарів, яке у 2021 році проводить компанія IQVIA, захворювання сильно молодшає. Частішають випадки діагностики діабету 2 типу в пацієнтів 20-30 років, а також у дітей, чого раніше не було. Діабет 2 типу вважався хворобою пенсіонерів, однак сьогодні деякі лікарі вважають, що у нього немає вікового порогу.

Запізно виявлений та нелікований цукровий діабет 2 типу є серйозним фактором ризику серцево-судинних захворювань: це основна причина смертності й один із основних факторів інвалідності в Україні. Цукровий діабет також значно підвищує ризик ретинопатії, нефропатії, ампутації нижніх кінцівок тощо. Діабет та його ускладнення впливають на якість та тривалість життя людей, систему охорони здоров’я та суспільство.

За даними соціологічного дослідження, яке було проведено цього року, у Києві 18% жителів мають цукровий діабет або належать до групи ризику. Додаткові 14% від опитаних – мають близьких у родині з цим діагнозом. Тобто, майже 32% киян стикаються з цією хворобою щодня.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]