Версія для людей із вадами зору
Версія для людей із вадами зору

Київ витратив минулого року 200 млн грн на підтримку учасників АТО

28 лютого 2018 року, 14:13

200 мільйонів гривень використано 2017 року на підтримку учасників АТО у столиці. Про це повідомили під час робочої наради щодо соціального захисту учасників АТО у Києві.

Станом на 31.12.2017 в столичному Реєстрі нараховувалось 24,5 тис. учасників АТО, на соціальний захист яких було витрачено зі столичного бюджету 199,9 млн грн. Це на 120 млн грн більше, ніж 2016 року.

Основну статтю видатків складає щорічна матеріальна допомога, яку отримують учасники АТО (2,5 тис. грн) та члени сімей загиблих (25 тис. грн). За минулий рік 24951 особа отримала матеріальну допомогу на загальну суму 135,4 млн грн. Ще 32,2 млн грн пішло на компенсацію витрат на житлово-комунальні послуги учасникам АТО, які не мають пільг за законом, а також членам сімей загиблих.

Нагадаємо, що Київ компенсує 50% вартості комунальних послуг учасникам АТО до встановлення пільги державою, а членам сімей загиблих – незалежно від державних пільг, що існують.

11,6 млн грн витрачено на додаткові медичні гарантії, зокрема, компенсацію витрат на дороговартісне або стаціонарне лікування учасників АТО, оздоровлення дітей із родин учасників АТО.

Правом на пріоритетне влаштування дітей до дитсадків скористалось 2,6 тис. сімей учасників АТО. Також 15,8 млн грн використано для пільгового харчування дітей із родин учасників АТО у столичних дитсадках та школах.

На понад 600 тис. грн у 2017 році профінансовано додаткові гарантії у сфері ритуальних послуг: доставку тіл загиблих до столиці, безкоштовне поховання та часткову компенсацію виготовлення надгробків.

Забезпечення учасників АТО проїзними квитками до моменту надання права безкоштовного проїзду за законом минулого року обійшлося бюджету міста в 1,5 млн грн.

Учасники наради також відзначили певну тенденцію до щорічного збільшення видатків на підтримку учасників АТО, яка має характер штучно створеної. Складається ситуація, коли учасники АТО з інших регіонів України тимчасово реєструються в столиці, аби отримати допомогу міста. Це не дає Києву можливість повною мірою щорічно переглядати розміри таких гарантій у бік збільшення, тому Київська міська державна адміністрація звернулась до Ради ветеранів АТО із проханням допомогти виробити спільний механізм вирішення цієї проблеми.

Як приклад, у Центрі допомоги учасникам АТО зауважили, що якщо порівняти з 2016 роком, кількість киян-учасників АТО зросла на 5,8 тис. осіб без проведення мобілізації або призову.

Звіт про соціальний захист учасників АТО в м. Києві розміщено на офіційному веб-порталі КМДА.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua