Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київрада схвалила Концепцію «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», спрямовану на підвищення рівня ефективності й стійкості енергосистеми Києва

16 травня 2024 року, 13:07

Київські фахівці розробили Концепцію «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», спрямовану на розбудову у столиці локальних джерел комбінованого виробництва тепла та електроенергії, ширше використання альтернативних джерел палива тощо. Комплекс заходів Концепції дозволить підвищити стійкість, ефективність та автономність енергозабезпечення столиці, що є критично необхідним як в умовах війни, так і після її завершення. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час сесії Київради, на якій ухвалили Концепцію.

За його словами, наразі через воєнну агресію з боку росії енергосистема України зазнала колосальних руйнувань. Внаслідок обстрілів втрачено основну частину енергогенеруючих потужностей, обладнання десятків розподільчих підстанцій пошкоджене або повністю зруйноване.

«Враховуючи обсяги цих руйнувань і постійні ризики нових обстрілів, Концепція відновлення та зміцнення енергосистеми міста передбачає глобальні перетворення в антикризовому режимі. Йдеться про будівництво об’єктів когенерації малої та середньої потужності з можливістю використання різних видів палива. Це перетворить систему життєзабезпечення міста на більш захищену й гнучку з точки зору реагування на надзвичайні ситуації», – пояснив Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що в основу Концепції «Відновлення енергетики: шлях до розподіленої когенерації» лягли як ретельні фахові напрацювання попередніх років, так і досвід воєнного часу. Власне, заходи Концепції є необхідною складовою загального курсу модернізації теплоенергетичного комплексу міста, яку міська влада Києва розпочала ще до війни. Крім того, сприяння інтеграції розподіленої генерації є одним із ключових аспектів загальнодержавних проєктів, що виконують у співпраці з міжнародними партнерами.

«Цей масив робіт потребує колосальних ресурсів – кадрових, технічних, фінансових. Адже йдеться про будівництво сучасних високотехнологічних комплексів, а також використання різних джерел енергії. Принцип розподіленої когенерації лишає в минулому застарілі радянські підходи і рухає нас у напрямі децентралізації, що є більш виправданою з точки зору безпеки, економіки та енергоефективності», – зазначив посадовець.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]