Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київрада затвердила План дій «Зелене місто» – Микола Поворозник

02 листопада 2023 року, 17:13

Депутати Київської міської ради затвердили План дій «Зелене місто» – комплекс із двадцяти пакетних заходів для вирішення питань кліматичних змін і довкілля у плануванні розвитку міста. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Документ містить розроблені заходи у сфері транспорту, сталої міської мобільності, енергоефективності, водопостачання та водовідведення, управління відходами, збереження довкілля та різноманіття, цифровізації міського господарства та управління даними. Орієнтовне потенційне залучення інвестицій для реалізації заходів Плану дій «Зелене місто» – близько 2,5 млрд євро», – зазначив Микола Поворозник.

Джерелами фінансування можуть бути кошти міського бюджету, міжнародних фінансових організацій чи приватний капітал у вигляді інвестицій.

Затверджений План дій «Зелене місто» для Києва розроблений за експертною підтримкою міжнародних компаній «УС Аткінс Інтернешнл Лімітед» (WS Atkins International Limited) у консорціумі з ПІІ «Білфінгер Тебодін Україна» (CFI Bilfinger Tebodin Ukraine) в межах Програми ЄБРР «Зелені міста» за фінансової підтримки Уряду Швеції.

«Провели кілька презентацій і консультацій-семінарів із громадськістю, науковцями, освітянами, представниками бізнесу та громадських організацій. Загалом участь у консультаціях взяли понад 120 організацій. Опрацьовано понад 200 пропозицій і коментарів відповідно до процедур Стратегічної екологічної оцінки. Участь в обговореннях взяли громадські організації, державні установи, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку й, найголовніше, – містяни, які вболівають за трансформацію Києва в екологічно свідоме й «розумне» місто», – зауважив перший заступник голови КМДА.

Він також додав, що повномасштабне вторгнення змусило актуалізувати фактично підготовлений документ. Так, у ньому передбачено заходи щодо енергоефективності, необхідність яких диктує сьогодення. Йдеться про обладнання квартальних котелень альтернативними джерелами електричного живлення, що працюють на різних видах палива; встановлення додаткового обладнання для когенерації теплової та електричної енергії; закупівлю мобільних (пересувних) котелень для аварійного теплопостачання.

Робота над Планом дій «Зелене місто» почалась у 2019 році, коли Київська міська державна адміністрація і Європейський Банк Реконструкції та Розвитку уклали меморандум про приєднання столиці до програми ЄБРР «Зелені міста».

Для підготовки Плану дій «Зелене місто» застосовувалась методологія Програми «Зелені міста», що розроблена Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Міжнародною радою місцевих природоохоронних ініціатив (МРМПІ).

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]