Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

«Київводоканал» відключив несанкціоновані врізки в технічні колектори в районі Русанівських садів

21 серпня 2019 року, 11:09

ПАТ «АК «Київводоканал» відключив несанкціоновані врізки в технічні колектори підприємства в районі Русанівських садів шляхом перекриття незаконно підключеної труби з використанням спеціального швидкозастигаючого розчину.

«Зважаючи на скарги місцевих мешканців, які стверджували, що саме скиди з колекторів водоканалу забруднюють воду, ми перевірили технічні колектори Деснянської водопровідної станції методом телеінспекції – у трубопровід опускався спеціальний прилад з телекамерою. Таким чином було виявлено 5 незаконних фекальних врізок до колекторів», – повідомив головний інженер управління експлуатації Деснянської водопровідної станції Олександр Пиндик.

Як правило, у приватних будинках відсутня централізована система водовідведення, тож власники деяких домогосподарств дачного масиву «Русанівські сади» замість облаштування вигрібної ями здійснили незаконне підключення каналізаційних трубопроводів до технічних колекторів Київводоканалу, які зовсім не призначені для транспортування та скиду каналізаційних стоків.

«Там, де є садово-дачна забудова і проходить зливовий колектор, дуже часто з’являються незаконні врізки. Люди не хочуть сплачувати кошти, але бажають мати всі блага цивілізації. Неочищені стоки несуть серйозну небезпеку для навколишнього середовища і здоров’я людей, особливо дітей, які після купання в річці можуть підхопити кишкову інфекцію або навіть вірус гепатиту та інші хвороби», – розповів заступник головного інженера управління експлуатації каналізаційних мереж і насосних станцій Андрій Кобзар.

Варто заначити, що відключення врізок таким способом – дуже складна і важка робота. Головну небезпеку несуть гази, що можуть накопичуватися у каналізаційних колодязях. Саме тому перед початком робіт повітря в колодязі аналізується спеціалістами мобільно-рятувального центру ДСНС, і тільки після їхнього дозволу працівники водоканалу можуть приступити до роботи.

Спеціалістам доводиться працювати у важких гумових костюмах, що особливо складно у спеку. До того ж діаметр колекторів складає 1200 – 1400 мм, отже пересуватися по ним можна тільки повзком, долаючи відстань по кілька десятків метрів.

Найближчим часом аналогічним методом будуть відключені і три інші врізки.

«Київводоканал» буде подавати позови на порушників, адже втручання у мережу підприємства є злочином», – підсумувала начальниця інформаційного управляння «Київводоканалу» Вікторія Яковлєва.

Додатково.

Технічні колектори Деснянської водопровідної станції, що мають випуски в Русанівську протоку, скидають у річку промивні води, які утворюються у процесі промивки фільтрів. Вилучені під час очищення води забруднення є продуктами природного походження, відтак проектом будівництва ДВС було передбачено скид промивних вод у водойму, а саме в Русанівську протоку. Промивні води не містять ніяких шкідливих речовин та не несуть шкоди довкіллю.

Протягом 2020-2021 років на Деснянській водопровідній станції планується будівництво споруд промивних вод з вдосконаленою технологією очищення.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]