Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Кияни можуть отримати гранти для підприємців за програмами «Власна справа» та «Грант для ветеранів» за спрощеним порядком

17 травня 2024 року, 11:39

Кияни можуть отримати гранти для підприємців за програмами «Власна справа» та «Грант для ветеранів» за спрощеним порядком. Відповідна постанова № 491 від 26 квітня 2024 року набула чинності 4 травня цього року. Про це повідомляє Київський міський центр зайнятості.

Відтепер учасники програми «Власна справа» можуть отримати мікрогрант 75 000 грн. Він розрахований на фізичних осіб, які зобов’язуються зареєструватися як ФОПи (без обов’язкової вимоги до кількості створюваних робочих місць).

Грантоотримувачі зможуть підтвердити сплату податків та єдиного внеску, надавши відповідні відомості Державному центру зайнятості, та відкликати свою заяву до ухвалення рішення про надання гранту або відмову.

Уряд також визначив випадки, які не вважатимуться нецільовим використанням коштів, та доповнив перелік відомостей, що вносяться отримувачами мікрогрантів у заяву. Відтепер учасники програми вносять у заяву дані про відношення до категорій осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та неналежність до національних публічних діячів.

Спрощена процедура сприятиме, зокрема, вразливим групам населення займатися підприємницькою діяльністю. Таким чином, створюючи необхідні умови для всіх громадян незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я займатися підприємництвом і забезпечуючи економічну безбар'єрність.

Крім цього, введені нові вимоги до робочих місць: на них не можна приймати працівників, які протягом 180 днів до моменту працевлаштування перебували у трудових відносинах з отримувачем гранту.

Подати заявку на участь у грантових програмах можна на порталі Дія: https://is.gd/LQCKR5.

Загалом із початку дії грантових програм «Власна справа» та «Грант для ветеранів» 1 600 заявників отримали 440 млн грн на розвиток бізнесу в Києві. За кошти грантових програм у столиці будуть створені близько 4 000 робочих місць.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]