Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Міська влада та мешканці в рамках програм співфінансування інвестували в енергозбереження житлових будинків 900 млн грн – Петро Пантелеєв (+фото)

09 грудня 2020 року, 14:03

Мешканці київського багатоповерхового будинку на вулиці Кубанської України, 37 (ОСББ «Темп-6») удвічі зменшили власне споживання тепла. У листопаді цього року сплатили за опалення лише 13 грн за кв. м, що утричі менше відносно базового тарифу 38,5 грн за кв. м. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час інспекції виконаних енергоефективних робіт у будинку.

Загалом у листопаді ОСББ «Темп-6» зекономило близько 90 тисяч гривень.

«Проведення базових енергоефективних заходів сьогодні доступне завдяки муніципальним програмам співфінансування: для ОСББ і ЖБК це – «70/30%», для всіх без винятку будинків – міська програма «Капремонти». У рамках програми «70/30%» у будинках встановлюють або ремонтують ІТП, міняють освітлення, вікна та двері, утеплюють фасади тощо. І все це лише за 30% вартості робіт, адже 70% оплачує місто», – пояснив Петро Пантелеєв.

Як повідомив заступник голови КМДА, будинок ОСББ «Темп-6» не новий, йому рівно 50 років. ОСББ бере участь у муніципальних програмах із 2016 року.

«За цей час реконструювали індивідуальний тепловий пункт, утеплили фасад, замінили вікна на енергозберігаючі в загальних коридорах, замінили електричні мережі, а також відремонтували та утеплили покрівлю. Місто інвестувало майже 5 млн грн, а мешканці зібрали 1,7 млн грн», – сказав Петро Пантелеєв.

За словами голови правління ОСББ Любові Курасової, до встановлення ІТП і проведення інших заходів будинок споживав щонайменше 120 Гкал, а зараз у листопаді – лише 70 Гкал. Тобто споживання після реконструкції теплового пункту зменшилось удвічі.

«Щороку інтерес до програм співфінансування зростає. У рамках програми «70/30%» вже виконано 600 проектів. За ці роки місто спрямувало в енергоефективні заходи майже 600 млн, а самі мешканці – понад 313 млн грн. Активно долучаються будинки і до програми «Капремонти», яка діє для всіх будинків, навіть тих, де ОСББ та ЖБК не створені», – наголосив Петро Пантелеєв.

Інспекція будинку на вул. Кубанської України, де після проведених енергоефективних робіт удвічі знизились тарифи на опалення

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]