Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

На Райдужному масиві відкрили новий модернізований бюветний комплекс

06 грудня 2019 року, 18:29

Сьогодні у Дніпровському районі Києва на проспекті Генерала Ватутіна, 2-А відкрили новий бюветний комплекс глибиною 275 м Юрського водоносного горизонту. Це модернізований комплекс із сучасними водорозбірними колонками, оснащеними системою підігріву «антилід» та пандусом для маломобільних груп населення. Про це під час відкриття бювету повідомила директорка СВКП «Київводфонд» Світлана Козловська

«Із минулого року наше підприємство будує більш сучасні й модернізовані бювети. Тепер водорозбірні колонки знаходяться в одній колоні та мають 4 крани з кнопками для набору води. Легким натиском пальця на кнопку – вода починає бігти, потім ще один натиск – і вода не тече. Також бювет оснащений пандусом, що забезпечує доступ до води маломобільним групам населення», – Світлана Козловська.

Вона зауважила, основні переваги модернізованих бюветних комплексів – це, перш за все, економія води. На відміну від механічних водорозбірних колонок, тут відсутні ручки та, відповідно, відсутній ризик витоку питної води у випадку несправності. Зручне розташування кранів та підставок під бутлі усуває необхідність нахилятися і ставити бутлі на землю. Зменшено ризик виникнення бактеріології у літній період. Високе розташування кранів обмежує доступ до них тварин. Відсутня необхідність переводити колонки у «зимовий режим». Такі ж сучасні бювети вже збудовано в Оболонському, Святошинському районах та нещодавно відкрили у Дарницькому районі міста.

Загалом на балансі підприємства обліковується 201 бюветний комплекс. За 2015–2019 роки кількість робочих бюветів збільшилась на 44 одиниці (у 2015 працювали 127 бюветів) і зараз становить 171 працюючу одиницю. Такі результати досягнуто завдяки будівництву 9 нових бюветних комплексів, а також відновленню роботи непрацюючих бюветів шляхом будівництва 12 нових артезіанських свердловин малої продуктивності, своєчасного проведення планових капітальних ремонтів та систематичного технічного обслуговування.

До кінця 2019 року кількість працюючих бюветів складатиме 174 одиниці. Зазначимо, що 2025 року підприємством заплановано відновлення усіх непрацюючих бюветних комплексів.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]